Rybnik: Ulica Niepodległości do przebudowy

Rybnik: Ulica Niepodległości do przebudowy

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na zlecenie urzędu miasta w Rybniku Skanska przebuduje ulicę Niepodległości w mieście. Prace drogowe wraz z budową nowego mosty zostaną zrealizowane za 4,6 mln zł brutto. Przebudowa rybnickiej ulicy rozpocznie się w połowie września i potrwa do maja przyszłego roku.

Inwestycja zakłada przebudowę odcinka ulicy Niepodległości o długości ponad 700 m. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie również nowy obiekt mostowy. Obecny most nad potokiem Radziejowskim jest w złym stanie technicznym i konieczne jest jego wyburzenie.

 

Ponadto, Skanska sfrezuje starą nawierzchnię na 729-metrowym odcinku ulicy, wykona nową podbudowę drogi i następnie ułoży nową warstwę asfaltu. W ramach inwestycji powstaną również nowe krawężniki, chodniki, zjazdy i bariery ochronne.

 

REKLAMA

Skanska wykona również umocnienie dna potoku Radziejowskiego narzutem kamiennym. Ponadto, umocnione zostaną skarpy potoku. Roboty na ulicy Niepodległości rozpoczną się od rozbiórki starego obiektu mostowego.

 

Przez cały okres trwania inwestycji, czyli do maja 2014 roku nie będzie możliwy przejazd przez przebudowywany fragment ulicy Niepodległości. Na czas wykonywanych prac wprowadzono objazdy, które wiodą ulicą Wodzisławską, Śląską, 1 Maja i Świerklańską.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA