Przebudowa Alei Niepodleglości w Tychach

Przebudowa Alei Niepodleglości w Tychach

śląskie
graviteo
REKLAMA

Wymiana chodników, nowa nawierzchnia ścieżek rowerowych i nowa zieleń - tak w skrócie można opisać projekt przebudowy jednej z głównych ulic w Tychach - Alei Niepodległości.

- To nie będzie lifting, ale gruntowna modernizacja - zapewnia Wojciech Łyko - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

- W ramach zadania po jednej stronie al. Niepodległości zostaną wymienione chodniki - betonowe płyty zastąpi kolorowa kostka brukowa. Ponadto wzdłuż Alei staną niskie lampy i ledowe punkty świetlne, co z pewnością przełoży się na wzrost bezpieczeństwa, ponieważ pieszy zbliżający się do przejścia będzie lepiej widoczny. Na przebudowie skorzystają także rowerzyści. Wyremontowana zostanie ścieżka rowerowa, nowa nawierzchnia wykonana będzie z czerwonej masy bitumicznej - wyjaśnia Wojciech Łuko.

Bardzo istotnym elementem modernizacji jest zieleń - pojawią się kwiatowe rabaty, a obok nich staną ławki. Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace będą wykonywane etapami.

- Ruch pieszy zostanie skierowany na chodnik po przeciwnej stronie al. Niepodległości, a na czas przebudowy zatoki autobusowej, przystanek komunikacji miejskiej zostanie przeniesiony. Wówczas w rejonie robót zostanie ograniczona prędkość, a ruch odbywać się będzie po zawężonej jezdni (jeden pas ruchu). Przez teren budowy wydzielone zostaną bezpieczne przejścia dla pieszych - dodaje Łyko.

Zakończenie wartej ponad 850 tys. złotych inwestycji zaplanowano na wrzesień. Wstępem do tego zadania była zakończona w ubiegłym roku budowa nowego parkingu przy Urzędzie Miasta.

REKLAMA

Źródło: UM Tychy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA