Nowy parking w Tychach

Nowy parking w Tychach

śląskie
graviteo
REKLAMA

84 nowe miejsca parkingowe pojawią się jesienią na ul. Niepodległości w Tychach. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego parkingu, pracę mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

Budowę nowego parkingu w pobliżu Urzędu Miasta planowano od dawna, stary parking już nie wystarcza - mówią zgodnie mieszkańcy i drogowcy:


- Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie al. Niepodległości jest o wiele większe niż ich obecna liczba. Na parkingu przed Urzędem Miasta samochody ustawiane są wzdłuż drogi manewrowej, na okolicznych zieleńcach, a nawet na chodnikach - mówi Wojciech Łyko - dyrektor MZUiM w Tychach.


Teraz ma być bezpieczniej, wygodniej i... ładniej.


- Nowe miejsca parkingowe zostały pogrupowane w kilkustanowiskowe zespoły, które rozdzielać będą zielone powierzchnie. Rabaty mają być obsadzone różnymi gatunkami krzewów oraz traw ozdobnych. Ponadto projekt zakłada budowę dwóch równoległych dróg manewrowych o szerokości 5 metrów - wymienia dyr. Łyko.

REKLAMA


Parking posiadać będzie oświetlenie i odwodnienie, a jego nawierzchnia zostanie wykonana z kostki granitowej. Dojazd do niego będzie możliwy z istniejącej drogi wewnętrznej przed Urzędem Miasta. Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu na czas trwania robót funkcjonować będzie dodatkowy, niezależny zjazd z al. Niepodległości. Za jego pośrednictwem wykonawca będzie obsługiwał plac budowy. Zostaną wydzielone bezpieczne przejścia dla pieszych.


Całość ma być gotowa w październiku. Koszt inwestycji to około 1,2 mln zł.

 

źródło: UM Tychy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA