Tychy: Prace na DK-1 dobiegają końca

Tychy: Prace na DK-1 dobiegają końca

śląskie
REKLAMA

Za miesiąc, 4 lipca, ruch na ulicy Beskidzkiej w Tychach będzie odbywał się już po zmodernizowanej nawierzchni – zapewnia Polimex-Mostostal. Nie oznacza to, że z placu budowy znikną robotnicy. W lipcu ruszą odbiory i jednocześnie będą prowadzone prace porządkowe i wykończeniowe.

 

Obecnie prace budowlane na ulicy Beskidzkiej koncentrują się na asfaltowaniu nawierzchni. Od początku marca na DK-1 ułożono prawie 30 tys. ton mas bitumicznych. W miniony weekend ostatnia warstwa ścieralna asfaltu pojawiła się na około 1,5-kilometrowym odcinku od węzła S1 do Potoku Tyskiego.

 

Teraz wykonawca połozy ostatnią warstwę na kolejnych odcinkach, co będzie wymagało wprowadzenia zmian w ruchu, a stanie się to w najbliższych dniach. – Najważniejsza zmiana planowana jest na czwartek 5 czerwca. Wówczas ma zostać zamknięta łącznica na węźle Wartogłowiec w relacji Katowice – Oświęcim – wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

REKLAMA

 

Planowane jest też zamknięcie połączenia ulicy Towarowej z drogą krajową nr 1, w kierunku na Katowice. Wcześniej zostanie uruchomiona nowa łącznica z ulicą Fabryczną i to nią zostanie poprowadzony objazd.

 

Kolejna zmiana będzie polegała na przełożeniu ruchu na wschodnią jezdnię na odcinku od granicy lasy do okolic węzła Wartogłowiec. Umożliwi to ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu na jezdni prowadzącej w stronę Bielska-Białej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA