Tychy: przetarg na budowę tunelu ogłoszony

Tychy: przetarg na budowę tunelu ogłoszony

śląskie
REKLAMA

Inwestycja zlokalizowana jest przy szczególnie niebezpiecznym skrzyżowaniu DK-1 z ulicami Cmentarną i Goździków. Po zakończeniu prac przejazd ul. Beskidzką, jak również pomiędzy dzielnicami Wartogłowiec i Jaroszowice będzie bezpieczniejszy i szybszy.

W ramach zadania powstanie rondo łączące ulice Skotnica i Goździków. Od ronda zostanie wybudowany nowy odcinek drogi, która następnie skręci i zostanie poprowadzona pod DK-1. W tym miejscu zaprojektowano drogę jednojezdniową z dwom pasami ruchu. Szerokość każdego pasa wyniesie 3 metry. Włączenie do tunelu od strony Wartogłowca zaplanowano na wysokości ul. Cmentarnej. W efekcie po zakończeniu prac istniejąca na DK-1 sygnalizacja świetlna zostanie zlikwidowana, a nowe, bezkolizyjne rozwiązanie znacznie usprawni komunikację pomiędzy dzielnicami.
 
Zyskają nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści. Pod tunelem zostanie wybudowany jednostronny chodnik z kostki brukowej o szerokości 2 metrów, a rowerzyści jadący tunelem będą poruszać się po tak zwanych kontrapasach. Są to pasy rowerowe, na których ruch odbywa się w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy zostaną umieszczone po dwóch stronach drogi, a ich szerokość to 1,5 metra.

 

REKLAMA

źródło: UM Tychy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA