Remont DK 1 w Pszczynie

Remont DK 1 w Pszczynie

śląskie
graviteo
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach informuje, że w dniach 17-30 września 2012 roku remontowana będzie nawierzchnia DK 1 w Pszczynie na skrzyżowaniu z ul. Męczenników Oświęcimskich (DW 933).

Poniżej szczegółowy harmonogram robót.

 

17-18.09.2012 - wykonanie przejazdu w pasie dzielącym jezdnie

UTRUDNIENIA: Zamknięte lewe pasy na jezdniach w obu kierunkach.

19-21.09.2012 - frezowanie i ułożenie nawierzchni prawego pasa jezdni prawej (na kierunku Bielsko-Biała)

UTRUDNIENIA: Zamknięty prawy pas ruchu w kierunku Bielska-Białej 300 m przed skrzyżowaniem z ul. Męczenników Oświęcimskich (DW 933).

21-23.09.2012 - frezowanie i ułożenie nawierzchni na prawym pasie płyty skrzyżowania (kierunek na Bielsko-Biała) UTRUDNIENIA: Zamknięty prawy pas ruchu w kierunku Bielska-Białej oraz, w godzinach wieczorno-nocnych, zamknięty zostanie przejazd poprzeczny od Oświęcimia do centrum Pszczyny.

24-28.09.2012 - frezowanie i ułożenie nawierzchni wlotu skrzyżowania na jezdni lewej (na kierunku Tychy)

UTRUDNIENIA (RYSUNEK 1): Zamknięta cała jezdnia w kierunku Tychów. Ruch będzie się odbywał jezdnią lewą dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu z ul. Męczenników Oświęcimskich zostanie przeprogramowana sygnalizacja świetlna. Dla pojazdów jadących od Bielska-Białej do centrum Pszczyny będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo. Kierowcy jadący w tym kierunku proszeni są o kierowanie się objazdami ul. Bielską lub Bieruńską. W tym etapie robót będą występować bardzo duże utrudnienia w ruchu. Osoby poruszające się na trasie Bielska-Białej - Tychy - Katowice proszone są o kierowanie się na drogę S1 do Skoczowa, a następnie DK-81 do Katowic (zgodnie z ustawionymi obecnie tablicami kierunkowymi).

REKLAMA

28-30.09.2012 - frezowanie i ułożenie nawierzchni na płycie skrzyżowania jezdni lewej (kierunek Tychy)

UTRUDNIENIA (RYSUNEK 2): Zamknięta cała jezdnia w kierunku Tychów. Ruch będzie się odbywał jezdnią lewą dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu z ul. Męczenników Oświęcimskich zostanie przeprogramowana sygnalizacja świetlna. Dla pojazdów jadących od Bielska-Białej do Centrum Pszczyny będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo. Kierowcy jadący do Centrum proszeni są o kierowanie się objazdami ul. Bielską lub Bieruńską.

Ruch od Bielska-Białej w kierunku Oświęcimia będzie się odbywał wyremontowanym pasem prawoskrętu. W godzinach wieczorno-nocnych zamknięty zostanie przejazd poprzeczny od Oświęcimia do Centrum Pszczyny. W tym etapie robót będą występować bardzo duże utrudnienia w ruchu.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych harmonogram prac może ulec zmianie.

Za utrudnienia wszystkich podróżnych GDDKiA przeprasza. Jednocześnie prosi o dostosowanie się do obowiązującej na czas robót tymczasowej organizacji ruchu.

źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA