Dworzec w Pszczynie otwarty

Dworzec w Pszczynie otwarty

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę dworca kolejowego w Pszczynie. Dziś skorzystali z niego pierwsi podróżni.

 

Dworzec w Pszczynie pochodzący z 1890 roku odzyskał historyczny blask. Dzięki zakończonej inwestycji stał się on obiektem komfortowym, bezpiecznym i przystosowanym do współczesnych standardów obsługi podróżnych.

 

Renowacji poddano ceglaną elewację budynku, z której w trakcie remontu usunięto kilka powłok malarskich. Elewacja została podkreślona przez iluminację oraz zabezpieczona specjalną powłoką antygraffiti. Estetyczny wygląd odzyskała wiata przylegająca do budynku dworca. Odtworzono jej pierwotny wygląd przywracając między innymi świetlik. Pod wiatą zamontowano zegar.

 

REKLAMA

Gruntownie wyremontowano hol dworca, a także znajdującą się przy nim poczekalnię. Zamontowano w nich między innymi nowe oświetlenie, tablice informacyjne oraz małą architekturę (ławki, kosze). Remont przeszły kasa biletowa i dworcowe toalety, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obniżono okienka kasowe co ułatwi komunikację z kasjerem osobom poruszającym się na wózku.

 

Inwestycja objęła również wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont dachu i ocieplenie budynku. Dookoła dworca wyremontowano chodniki, zamontowano nowe stylowe lampy, a pod wiatą umieszczono ławki i stojaki rowerowe. Zainstalowano nowoczesny monitoring, który wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa na dworcu i w jego otoczeniu.

 

Przebudowa dworca w Pszczynie była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Wartość inwestycji to 2,5 miliona złotych netto.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA