Dworzec w Pszczynie odzyskuje dawny blask

Dworzec w Pszczynie odzyskuje dawny blask

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Po dziesięciu miesiącach prac budowlanych modernizacja dworca w Pszczynie jest na ostatniej prostej. Obiekt zostanie udostępniony podróżnym jesienią tego roku.


Prace budowlane związane z przebudową dworca w Pszczynie rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu budowlańcy wykonali szereg prac, które sprawiły, że pochodzący z 1890 roku budynek odzyskuje historyczne piękno. Codziennie na placu budowy pracuje kilkunastu fachowców, a roboty budowlane są już na ostatniej prostej. Zaawansowanie prac jest widoczne na ceglanej elewacji budynku, która została wyczyszczona z kilku warstw malarskich. W najbliższym czasie wykonawca zabezpieczy ją specjalnymi powłokami, w tym warstwą antygraffiti. Estetyczny wygląd odzyskuje również wiata znajdująca się przy budynku dworca. Wzmocniono jej konstrukcję, wykonano renowację elementów wiaty i zadaszenia ze świetlikiem, który musi zostać jeszcze przeszklony. Z kolei na dachu budynku rozpoczęła się wymiana poszycia dachowego.

REKLAMA


Największe zmiany są widoczne wewnątrz dworca, gdzie obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w pomieszczeniach służącym obsłudze podróżnych i komercyjnych. W poczekalni, holu, korytarzach i na klatce schodowej ułożono już nowe płytki, a także rozpoczęto przygotowania do prowadzenia prac malarskich. Zmiany są widoczne również w toaletach, z których jedna zostanie przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych i będzie mieściła również punkt do przewijania dzieci. Wykonawca prowadzi również sukcesywną wymianę instalacji, a także okien i drzwi w budynku.


Przebudowa dworca kolejowego w Pszczynie zakończy się jesienią tego roku. Wartość inwestycji to 2,5 miliona złotych. Jest ona finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA