Dworzec kolejowy w Raciborzu na sprzedaż

Dworzec kolejowy w Raciborzu na sprzedaż

śląskie
graviteo
REKLAMA

Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły przetarg na sprzedaż dworca kolejowego w Raciborzu.

Budynek zlokalizowany w ścisłym centrum miasta jest jednym z największych obiektów przeznaczonych na sprzedaż w ramach projektu "Dworzec na własność".

Dworzec kolejowy w Raciborzu to niezwykle atrakcyjna nieruchomość zlokalizowana w centrum miasta, w odległości kilkuset metrów od raciborskiego rynku i w pobliżu dworca autobusowego. Został wybudowany w 1979 roku, na miejscu pierwszego historycznego dworca z 1847 roku, odwiedza rocznie ponad trzysta tysięcy podróżnych. Obiekt jest zdecydowanie jednym z największych dworców kolejowych wystawionych na sprzedaż w ramach projektu ,,Dworzec na własność". Jego powierzchnia użytkowa to aż 3935 mkw! Budynek dworca składa się z trzech części. Środkowej dwukondygnacyjnej, w której na parterze są zlokalizowane m.in. sklepy i lokale usługowe. Natomiast na piętrze mieści się przestrzeń związana z obsługą podróżnych (hol, kasy biletowe i poczekalnia). Do środkowej części przylegają dwa niższe dwukondygancyjne skrzydła budynku.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się 26 lipca tego roku. Cena wywoławcza to 2,79 miliona złotych. Przyszły nabywca dworca w Raciborzu zobowiązany będzie do zachowania aktualnej funkcji kolejowej w części obiektu zajętej na hol kasowy i dojścia do przejścia na perony.  

REKLAMA


Źródło: PKP

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA