W Chocianowie ma powstać Centrum Przesiadkoweźródło: Urząd miasta i gminy Chocianów

W Chocianowie ma powstać Centrum Przesiadkowe

REKLAMA
W Chocianowie pojawiła się szansa na powstanie Centrum Przesiadkowego. Na początku bieżącego roku Gmina Chocianów przejęła od Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. trzy działki, na których znajduje się miejscowy dworzec kolejowy i towarzysząca mu infrastruktura. Władze miasta chcą tam utworzyć węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia.
W akcie notarialnym, który został podpisany, gmina przejęła budynek dworca, sąsiednie obiekty gospodarcze oraz kolejową rampę. Wartość tych nieruchomości wynosi ponad 620 tys. zł. Kolejowa spółka przekazała je samorządowi nieodpłatnie.
Plany rewitalizacji dworca w Chocianowie są ściśle związane z przewidzianą w budżecie województwa dolnośląskiego rewitalizacją linii kolejowej nr 303 Chocianów-Duninów. Planowana inwestycja ma umożliwić ponowne włączenie Chocianowa do kolejowej sieci i uruchomienie pasażerskich połączeń z Chocianowa przez Duninów, Rokitki do Chojnowa, a dalej do m.in Legnicy, Wrocławia, czy Warszawy. W budżecie Województwa Dolnośląskiego na ten rok zabezpieczono 6 mln zł, które mają zostać przeznaczone na rewitalizację linii kolejowej 303 Duninów-Chocianów.
REKLAMA
Urząd miasta i gminy Chocianów
Władze Chocianowa chcą również, żeby w tym miejscu mieszkańcy mieli możliwość przesiadek z pociągów do autobusów. W tym celu gmina Chocianów stawia również na rozwój bezpłatnej komunikacji autobusowej łączącej Chocianów z Polkowicami i Lubinem, jednocześnie w porozumieniu z władzami województwa czyni starania o środki zewnętrzne, dzięki którym planuje modernizację i remont dworca PKP. Przykładem dla Chocianowa może być dworzec kolejowy w niedalekim Chojnowie, który po gruntownej renowacji został dostosowany do współczesnych standardów obsługi podróżnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA