Nowe centrum przesiadkowe w Bieruniu Starym

Nowe centrum przesiadkowe w Bieruniu Starym

śląskie
graviteo
REKLAMA

Zakończył się remont centrum przesiadkowego w Bieruniu Starym. Od 20 grudnia br. centrum zostało otwarte dla wszystkich linii autobusowych.

Zrealizowana inwestycja zdecydowanie odmieniła jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc w Bieruniu. Całość placu została pokryta kostką brukową, w miejscu każdej z zatok stanęły autobusowe wiaty, w których podróżni będą mogli się schronić oczekując na autobus.

Wybudowano dodatkowy parking. Łącznie na terenie centrum przesiadkowego znajdują się 22 miejsca postojowe dla samochodów, w tym jedno dla niepełnosprawnych i dwa dla postoju taksówek.

Centrum przesiadkowe zyskało nowy wymiar również dzięki instalacji nowego monitoringu, dzięki któremu zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych oczekujących na autobusy, zwłaszcza późną, wieczorową porą. Zakres robót modernizacyjnych centrum poza robotami nawierzchniowymi (rekonstrukcją jezdni, chodników, krawężników, przystanków, zieleni i oświetlenia) obejmował również roboty ziemne, w tym kanalizację deszczową.


Prace przy odnowie centrum trwały przez cztery miesiące. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 1,5 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zostało dofinansowane z programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA

 

źródło: UM Bieruń

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA