MLP Group buduje w Bieruniu hale magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni 22,9 tys. m2

MLP Group buduje w Bieruniu hale magazynowo-produkcyjne o łącznej powierzchni 22,9 tys. m2

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

MLP Group, wiodący deweloper powierzchni magazynowych w Polsce, rozpoczął budowę pierwszych obiektów w nowym parku MLP Bieruń. Łączna powierzchnia budynków, które powstaną na jego terenie w I etapie wynosi 22 900 m2. Pierwszymi najemcami parku MLP Bieruń będą firmy z branży motoryzacyjnej: Flexider Poland oraz Auto Partner. Zgodnie z planem obiekty zostaną oddane do użytku w I kwartale 2014 roku. Na terenie MLP Bieruń pracę znajdzie ok. 400 osób.


Park MLP Bieruń jest położony w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Docelowa wielkość parku to 55 000 m2. Na jego terenie powstaną hale magazynowo-produkcyjne wraz ze zintegrowanymi pomieszczeniami biurowo-socjalnymi. Funkcję generalnego wykonawcy pełni Joka Group. Pierwszym najemcą w parku będzie firma Flexider Poland, zajmująca się produkcją stalowych łączników elastycznych do samochodowych układów wydechowych dostarczanych m.in. do zakładów Magneti Marelli, Volkswagena oraz Tenneco. Łączna wartość wynajmowanej powierzchni przez firmę wyniesie 8,3 tys. m2. Na terenie MLP Bieruń powstanie hala produkcyjna wyposażona w specjalistyczne urządzenia oraz instalację ze sprężonym powietrzem. Część powierzchni zostanie również wykorzystana na cele magazynowe oraz biurowo-socjalne. Inwestor w latach 2013-2020 zamierza zainwestować w Bieruniu ok. 5,4 mln euro. Przyczyni się to do rozwoju miasta oraz przyniesie nowe miejsca pracy. Centrum logistyczno-produkcyjne zapewni wystarczającą przestrzeń w związku z planowanym wzrostem produkcji przez Flexider Poland.


Drugim najemcą w parku MLP Bieruń będzie firma Auto Partner S.A., która jest importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Firma powstała w roku 1993 i od tego momentu dynamicznie się rozwija. Na terenie MLP Bieruń powstaje jej nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne o łącznej powierzchni 14,7 tys. m2.

 

REKLAMA

- Bardzo się cieszymy, że firmy Flexider Poland oraz Auto Partner doceniły nasz park i jako pierwsze zagoszczą w naszym parku MLP Bieruń. Gmina pozyskała środki z Unii Europejskiej i rozbudowała okoliczną infrastrukturę, co zapewnia doskonałe warunki logistyczne dla naszych klientów. Mamy nadzieję, że nasz park i zwiększające się portfolio najemców przyczynią się do rozwoju całej strefy ekonomicznej – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group.

 

MLP Bieruń to park znajdujący się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zaletą lokalizacji centrum logistycznego jest łatwy dostęp do głównych dróg i miast Górnego Śląska. Park znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrady A4 (węzeł Mysłowice). MLP Bieruń zajmuje obszar 11,5 ha. Docelowo MLP Group zakłada budowę hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni 55 000 m2.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA