Wykonawca rozbudowy parku MLP Czeladź wybranyźródło: Materiały inwestora

Wykonawca rozbudowy parku MLP Czeladź wybrany

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zadania generalnego wykonawstwa przy rozbudowie parku logistycznego MLP Czeladź zostały powierzone firmie Atlas Ward Polska. Budowa nowego obiektu magazynowego o powierzchni około 10 tys. mkw. zostanie zrealizowana do końca drugiego kwartału 2019 roku.
MLP Group podpisało umowę dotyczącą usług generalnego wykonawstwa z Atlas Ward Polska. Rozbudowa parku logistycznego MLP Czeladź powierzona została doświadczonej i dynamicznie rozwijającej się firmie budowlanej o ogólnopolskim zasięgu, która od 20 lat swojej działalności na rynku polskim zbudowała już 600 realizacji. 
Celem projektu jest realizacja obiektu o powierzchni około 10 tys. mkw. Z tego około 1 tys. mkw. będzie przystosowane pod działalność produkcyjną, a 370 mkw. będą stanowiły powierzchnie biurowe. Obiekt będzie spełniał najwyższe standardy ekologiczne. Nowy magazyn będzie również zrealizowany według standardów stosowanych przez MLP Group. Oznacza to budowę hali magazynowej klasy A o wysokości 10 metrów netto z nośnością posadzki 6 T/mkw. Budynek będzie wyposażony m.in. w oświetlenie LED, system tryskaczy typu ESFR, ogrzewanie gazowe oraz świetliki i klapy dymowe.
Zakończenie realizacji prac budowlanych planowane jest w maju, a oddanie gotowego obiektu do użytkowania w czerwcu 2019 r.
REKLAMA
Większa część planowanego obiektu została już skomercjalizowana. Około 6,5 tys. mkw. powierzchni zakontraktowała firma DS Smith będąca wiodącym w Europie dostawcą opakowań. Pozostałe około 3,5 tys. mkw. będzie powstawać na zasadach spekulacyjnych. – Prowadzimy już zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami. Wysoki standard inwestycji oraz doskonała lokalizacja powoduje, że nasza oferta wynajmu wolnej powierzchni jest bardzo atrakcyjna. Jesteśmy przekonani, że do momentu zakończenia budowy nowy obiekt będzie w całości skomercjalizowany – powiedział Piotr Krawczyk, menadżer projektów BTS w MLP Group S.A.
MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne, które po ukończeniu oferowało będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 74,2 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych. MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA