Aglomeracja Wrocławska: MLP Group buduje drugą halę magazynową w MLP Wrocław Wschód w Mirkowieźródło: [Mirków] Centrum logistyczno magazynowe MLP Wrocław Wschód

Aglomeracja Wrocławska: MLP Group buduje drugą halę magazynową w MLP Wrocław Wschód w Mirkowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
MLP Group jest w trakcie budowy drugiej hali magazynowej na terenie parku logistycznego MLP Wrocław Wschód w Mirkowie (gmina Długołęka, powiat wrocławski). Nowa hala wraz z budynkiem socjalno-biurowym będzie miała powierzchnię ok. 9500 mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma FB Antczak z Kalisza.
Materiał wideo firmy FB Antczak z placu budowy drugiej hali
MLP Wrocław Wschód jest nowym kompleksem, który powstanie na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny będzie składał się docelowo z 5 hal magazynowych o docelowej powierzchni 63 500 mkw. Pierwsza z hal parku jest wynajęta przez firmę Makro. Została wybudowana przez Mirbud S.A. ze Skierniewic.
REKLAMA
Park logistyczny jest zlokalizowany w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

O inwestorze:

Grupa MLP prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi jeden park logistyczny – MLP Unna. Z kolei w Rumunii zakupiła grunt pod budowę nowego parku logistycznego – MLP Bucharest West. Ponadto Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie siedemnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na trzech obsługiwanych rynkach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA