We Wrocławiu powstanie kolejny węzeł przesiadkowy - w rejonie Legnickiej

We Wrocławiu powstanie kolejny węzeł przesiadkowy - w rejonie Legnickiej

Wrocław
REKLAMA

Przy dworcu Wrocław Mikołajów w ciągu 2-3 lat powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Będą zatrzymywać się tam autobusy komunikacji miejskiej, powstanie parking dla samochodów i rowerów.

To na razie plany przygotowywane przez urzędników z wrocławskiego magistratu. Pomysłem takiej inwestycji zajmuje się Biuro Rozwoju Wrocławia, które chce wpisać Mikołajów w sieć transportu publicznego od 2014 lub 2015 roku. Ale idea powoli zaczyna być wcielana w życie. Na początku lipca miejscy radni przegłosowali uchwałę o przystąpieniu do przygotowania planu zagospodarowania okolic dworca, a więc rejonu ulicy Stacyjnej pomiędzy Legnicką a Strzegomską.

W magistracie najpierw dokonano jednak szczegółowej analizy obłożenia wrocławskich dworcu kolejowych. Z dokumentu wynika, że mieszkańcy najczęściej - zaraz pod Dworcu Głównym PKP - korzystają właśnie ze stacji na Mikołajowie. To tu wrocławianie chętnie wsiadają i wysiadają z wagonów PKP.


Według założeń przed dworcem na Mikołajowie miałby powstać parking dla 30-50 samochodów, wydzielone miejsce na wiaty do zostawienia rowerów oraz plac, na którym mogłyby się zatrzymywać autobusy MPK. Wszystkie inwestycje miałyby powstać u zbiegu ulicy Stacyjnej z Bolesławiecką. Urzędnicy na razie liczą, jak duże fundusze trzeba będzie wygospodarować na realizację tego przedsięwzięcia.

Cześć z mieszkańców zauważa, że taki pomysł jest kompletnie nietrafiony. - Sprzed budynku stacji do przystanku tramwajowego na Legnickiej czy pętli przy zbiegu Śrubowej i Robotniczej trzeba przejść kilkaset metrów, a więc węzeł będzie służył tylko i wyłącznie do przesiadania się z pociągu do autobusu - argumentują.

Przypomnijmy, że tzw. węzły przesiadkowe obsługują pasażerów w czterech punktach miasta - to rondo Reagana, plac Jana Pawła II, rejon dworca PKS - skrzyżowanie ulic Borowskiej, Ślężnej i Suchej oraz plac Powstańców Wielkopolskich. Kolejnym mniejszym jest węzeł przy alei Kromera.

A jak Wam się podoba pomysł budowy kolejnego węzła przy dworcu Mikołajów?

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA