Henkel rozszerzy produkcję w fabryce w Raciborzu

Henkel rozszerzy produkcję w fabryce w Raciborzu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Henkel Polska po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat inwestuje w swój zakład produkcyjny zlokalizowany w Raciborzu. Oprócz proszków i żeli do prania, w fabryce produkowane będą także nowe formaty żeli Persil oraz E, płyny do prania specjalistycznego Perwoll oraz płyny do płukania tkanin marek E i Silan. 
Proces wdrażania inwestycji ma zakończyć się w trzecim kwartale 2021 r. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie blisko cztery miliony euro. Dotychczas w fabryce Henkel Polska w Raciborzu wytwarzane były proszki i żele do prania. Po zakończeniu nowej inwestycji produkowane będą tam także nowe formaty żeli Persil oraz E, płyny do prania specjalistycznego Perwoll oraz płyny do płukania tkanin E i Silan przeznaczone do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej przewidziane jest na III kw. 2021 r. Inwestycja ta zwiększy produkcję wydziału płynów o 200%
REKLAMA
– Ta inwestycja, wraz z którą sprowadzona zostaje do Polski najnowocześniejsza technologia produkcji, wzmacnia rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu produkcyjnego dla firmy Henkel w Europie. Od lat raciborska fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność środowiskową działań produkcyjnych. Było to możliwe dzięki obniżaniu zużycia energii i wody oraz ograniczaniu wytwarzania odpadów. W 2018 roku, dzięki inwestycji ponad 100 mln złotych w Raciborzu powstały zupełnie nowa, ultranowoczesna i spełniająca wyśrubowane standardy środowiskowe hala produkcyjna z linią produkcji żeli do prania oraz hala magazynowa. Zostały one zrealizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełniają wymagania ekologicznej certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Podobne wymagania spełniają nowoczesne powierzchnie magazynowe, przylegające do hali produkcyjnej -  informuje Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.
– Nieustannie inwestujemy w fabrykę w Raciborzu, wprowadzając nowe rozwiązania, które zwiększają jej innowacyjność oraz ograniczają ślad środowiskowy. Dzięki tym działaniom tworzymy także nowe miejsca pracy i przyczyniamy się do rozwoju całego regionu – podkreśla Adrian Wycisk.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA