W Gryfowie Śląskim powstaje fabryka Solar Eko Energia

W Gryfowie Śląskim powstaje fabryka Solar Eko Energia

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Fabryka powstaje powstaje na działce o powierzchni ponad 1 ha w Gryfowie Śląskim na terenie podstrefy Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSEMP), przy drodze krajowej nr 30. Termin zakończenia realizowanej inwestycji planowany jest na 2018 rok. 
Produkowane w nowej firmie konstrukcje metalowe i ich części będą służyć głównie produkcji instalacji solarnych i będą mogły być stosowane dla wszelkich rodzajów obciążeń, przy montażu instalacji: naziemnych, dachowych, naściennych i balustradowych. 
Solar Eko Energia ma doświadczenie w dystrybucji urządzeń z branży energii odnawialnej. 20 proc. produkowanych w Gryfowie konstrukcji trafi na rynek polski, 45 proc. na rynek europejski, a 35 proc. trafi poza nasz kontynent. 
REKLAMA
Solar Eko Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Techniki Grzewczej powstała w 2012 r. i dotąd zajmowała się sprzedażą detaliczną, oferując montaż fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Teraz jednak spółka z Gryfowa Śląskiego rozszerzy działalność na produkcję i dlatego zdecydowała się na inwestycję na terenie Kamiennoigórskiej SSEMP.
W pierwszym etapie firma zamierza zainwestować 650 tys. zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA