Dolny Śląsk: Wkrótce otwarcie nowej fabryki Voss Fluid pod Legnicą

Dolny Śląsk: Wkrótce otwarcie nowej fabryki Voss Fluid pod Legnicą

Orzech
Orzech
REKLAMA
W tym miesiącu ma zostać otwarta nowa fabryka na Dolnym Śląsku. Chodzi o inwestycję niemieckiej firmy Voss Fluid, która w Nowej Wsi Legnickiej buduje zakład produkcyjny komponentów hydraulicznych. Docelowo pracę znajdzie 150 osób. Projekt uwzględnia przyszłą rozbudowę fabryki, która ma nastąpić w kolejnych latach.
Inwestycja powstaje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest realizowana w formule build-to-own (BTO). Oznacza to, że budowany obiekt jest na własność klienta. Budynek ma mieć powierzchnię przeszło 10 tys. mkw. 
Fabryka powstaje na 3,2-hektarowej działce w Nowej Wsi Legnickiej w podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w sąsiedztwie działającej już od blisko 15 lat spółki-siostry, firmy Voss Automotive. Hala produkcyjna zajmie około 7700 mkw. Powierzchnia magazynowa to 1500 mkw. Część socjalno-biurowa będzie miała około 1200 mkw.
Inwestycję na zlecenie Voss Fluid realizuje Panattoni Europe. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL. Jest to pierwsza inwestycja niemieckiej firmy w Polsce. 
REKLAMA

O inwestorze:

Voss Fluid GmbH jest wiodącym międzynarodowym dostawcą szerokiej gamy złącz hydraulicznych. Firma oferuje również zaawansowane systemy rurowe, wysokiej jakości urządzenia i narzędzia do montażu wstępnego oraz inne elementy hydrauliki siłowej. Bogata oferta profesjonalnych rozwiązań obejmuje projektowanie, produkcję oraz montaż w zakresie hydrauliki stacjonarnej i mobilnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA