Kolejna firma zainwestuje w gminie Legnickie Pole

Kolejna firma zainwestuje w gminie Legnickie Pole

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny inwestor postanowił zainwestować pod Legnicą, na terenie podstrefy Legnickie Pole (Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna). Kilka dni temu pozwolenie na budowę otrzymała kolejna firma, która wykupiła na początku sierpnia od LSSE blisko 2 ha działkę w Gniewomierzu (obok fabryki automotive Faurecii). 
Na zakupionej działce ma powstać budynek biurowy z halą logistyczną. Jak nieoficialnie dowiedział się nasz Portal Investmap.pl inwestorem jest polska firma z Zielonej Góry.
Do robót budowlanych przystąpiono kilka dni po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Inwestycja będzie podzielona na kilka etapów. Na razie inwestor nie podaje oficialnie ani ilości miejsc pracy, jakie powstaną dzięki tej inwestycji, ani sumy nakładów inwestycyjnych w ten projekt.
REKLAMA
Gmina Legnickie Pole po raz kolejny postanowiła wspomóc inwestora przy realizacji inwestycji na swoim terenie, tym bardziej, że inwestycja ta ma wygenerować w przyszłości spore pieniądze, jakie spłyną z różnych podatków na konto gminy.

Do tej pory na terenie podstrey Legnickie Pole zainwestowały takie firmy jak: Winkelmann Sp. z o.o., VOSS Automotive Polska Sp. z o.o., Huras Konstrukcje i Budowa Maszyn Specjalnych, TBMeca Poland Sp. z o.o., Gumpole Sp. z o.o., CaseTech Polska Sp. z o.o., Fusion Park Sp. z o.o., Sor Iberica Polska Sp. z o.o., Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., RITEX czy Faurecia Legnica S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA