Tysiąc nowych miejsc pracy w Wodzisławiu Śląskim. Powstanie wielka fabryka firmy Eko-Oknaźródło: pixabay.com

Tysiąc nowych miejsc pracy w Wodzisławiu Śląskim. Powstanie wielka fabryka firmy Eko-Okna

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Jeden z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, polska firma Eko-Okna S.A. zakupiła 17 hektarów w strefie inwestycyjnej na Olszynach w Wodzisławiu Śląskim. Planuje na niej budowę fabryki, w której pracę znajdzie 1000 osób.
Firma Eko-Okna S.A. zamierza do września przyszłego roku wybudować zakład produkcyjny w Wodzisławiu Śląskim na terenie zakupionym od miasta. Rozmowy na temat planowanej inwestycji przedstawiciele lokalnego samorządu prowadzili już od kilku miesięcy. Budowa zakładu produkcyjnego ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Dla miasta to bez wątpienia wielka szansa na rozwój płynący z tak strategicznego, ważnego i przyszłościowego partnerstwa. Dotychczas firmie udało się stworzyć potężną sieć sprzedaży, którą nieustannie rozbudowuje. Dzięki tej współpracy nasze miasto zyska szansę na szeroko pojęty rozwój miasta – poinformowali przedstawiciele miasta Wodzisław Śląski.

To moment, z którego jestem dumny i bardzo się cieszę. Na 17 hektarach terenów inwestycyjnych na Olszynach powstanie duża inwestycja. W naszym gronie witam nowych wodzisławian – powiedział prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Jak zapewnia prezes spółki Eko-Okna Mateusz Kłosek, firma planuje uruchomienie nowej hali produkcyjnej w Wodzisławiu Śląskim we wrześniu 2022 r. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie tysiąc osób. 

O inwestorze:

REKLAMA
Eko-Okna S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku działa od 1998 roku. 
W miejscowości Kornica w gminie Pietrowice Wielkie, gdzie firma ma swoją siedzibę i fabrykę (największa fabryka tej branży w Europie – stan na 2020 r.), nieopodal hali nr 6, trwa budowa hali produkcyjnej nr 5, której powierzchnia będzie miała 44,3 tys. mkw. Hala będzie przystosowana przede wszystkim do produkcji stolarki drewnianej oraz w mniejszej części do produkcji bram garażowych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku. Hala wyposażona zostanie w nowoczesne, automatyczne centra obróbcze oraz nowoczesną lakiernię do drewna.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA