Polska firma Eko-Okna S.A. zainwestuje 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźluźródło: pixabay.com

Polska firma Eko-Okna S.A. zainwestuje 400 milionów złotych w Kędzierzynie-Koźlu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Nowa, bardzo duża inwestycja na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prawie 33 hektary na tzw. Polu Południowym, czyli strefie przemysłowej Kędzierzyna-Koźla, kupiła firma Eko-Okna S.A. W nowym zakładzie produkcyjnym, którego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, pracę docelowo znajdzie 500 osób.
To kolejna inwestycja Eko-Okna S.A., którą ta firma planuje zrealizować w południowej Polsce. W połowie 2021 roku ogłosiła inną, jeszcze większą, nową inwestycję w Wodzisławiu Śląskim, w województwie śląskim. Teraz przyszła kolej na następną, tym razem w województwie opolskim, w Kędzierzynie-Koźlu.
– To świetna wiadomość zarówno dla nas, jak i dla miasta, bo to inwestor, który mocno wiąże się z miejscem, w które inwestuje – powiedział w rozmowie z Radiem Opole, Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która sprzedała tereny inwestycyjne. – Nowa inwestycja, 400 mln zł i 500 miejsc pracy. Powstanie nowoczesny zakład, w pełni zautomatyzowany, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Potencjał ogromny, bo to będą nie tylko okna, ale również drzwi, systemy, żaluzje i wiele innych ciekawych, nowoczesnych elementów, które są niezbędne nie tylko do domów, ale również do biur – dodał prezes Michałek.
REKLAMA
W najbliższych dniach planowane jest podpisanie aktu notarialnego, po czym firma Eko-Okna S.A. będzie mogła przystąpić do przygotowania dokumentacji projektowej nowego zakładu produkcyjnego. Inwestor liczy, że w tym roku otrzyma pozwolenie na budowę i będzie mógł rozpocząć swoją inwestycję.
O inwestorze:

Eko-Okna S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku działa od 1998 roku. 

W miejscowości Kornica w gminie Pietrowice Wielkie, gdzie firma ma swoją siedzibę i fabrykę (największa fabryka tej branży w Europie – stan na 2020 r.). 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA