Wielka inwestycja niemieckiej firmy Viessmann w Legnicyźródło: Urząd Miasta w Legnicy

Wielka inwestycja niemieckiej firmy Viessmann w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Viessmann po raz kolejny inwestuje w Legnicy. Wybuduje w tym dolnośląskim mieście nową fabrykę. Będzie to największa inwestycja w historii tej znanej na całym świecie firmy.
Dnia 9 grudnia 2021 roku, w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki Viessmann Technika Grzewcza
Polski oddział firmy Viessmann, spółka Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. zlokalizowana jest na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Istnieje w Polsce od ponad 20 lat. W związku z dynamicznym rozwojem firmy oraz ekspansją produkcji pomp ciepła, została podjęta decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego, w którym będą produkowane, przede wszystkim, pompy ciepła dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz, jak dotychczas, komponenty wchodzące w skład pomp i innych urządzeń grzewczych.
– Planujemy wybudować zakład blisko 4 razy większy niż nasz obecny. Powstanie on na gruncie o powierzchni ponad 17 ha, zakupionym od Miasta Legnica na terenie byłego lotniska. Jest to największa inwestycja w historii grupy Viessmann – mówi Prezes Zarządu Spółki, dr inż. Tomasz Tomczak.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania pozytywnej decyzji o wsparciu. Przyznanie pomocy publicznej będzie miało pośredni pozytywny wpływ na rozwój i kondycję także innych przedsiębiorców w regionie – dodaje.
Nowa fabryka grupy Viessmann w Legnicy powstanie na terenie dawnego, poradzieckiego lotniska, na zakupionej od miasta 25 maja 2020 r. działce o powierzchni 17,1413 ha, położonej przy ul. Roberta Schumana. Inwestor kupił tę nieruchomość za cenę 21 mln 119 tys. 100 zł brutto.
REKLAMA
Na razie Viessmann nie poinformował oficjalnie o ilości miejsc pracy, jakie powstaną w nowej fabryce ani o wielkości nakładów inwestycyjnych. Jednak wielka skala tej inwestycji pozwoli przypuszczać, że jest szansa na wiele nowych miejsc pracy i inwestycję rzędu kilkudziesięciu milionów euro. 
Warto tylko podkreślić, że w starym, działającym od ponad 20 lat w Legnicy zakładzie produkcyjnym, Viessmann zatrudnia aktualnie ponad 1200 pracowników. Przypomnijmy, nowa fabryka, która powstanie na terenie dawnego lotniska ma być cztery razy większa. Nowy zakład ma aż 6-krotnie zwiększyć moce produkcyjne firmy.

O inwestorze:

Viessmann to wiodący producent systemów grzewczych oraz przemysłowych na świecie. Jest firmą rodzinną, założoną ponad 100 lat temu w Niemczech, która zatrudnia ponad 12 750 pracowników. Firma zwraca uwagę na przyjazność dla środowiska naturalnego i wspiera zastosowanie energii odnawialnej.
Zakład produkcyjny w Legnicy istnieje od ponad 20 lat. Na ten moment zatrudnia ponad 1200 pracowników. W Legnicy Viessmann zajmuje się produkcją pomp ciepła, rur miedzianych, kabli, wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA