Legnica: Włoski koncern Manuli Hydraulics przenosi swój centralny magazyn do Polski

Legnica: Włoski koncern Manuli Hydraulics przenosi swój centralny magazyn do Polski

Orzech
Orzech
REKLAMA
Manuli Hydraulics Polska, producent elementów hydraulicznych (węży, elementów złącznych, urządzeń itp.), zdecydował się na wynajem powierzchni magazynowej w Legnicy. Firma w realizowanej inwestycji BTS będzie dysponowała 11,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.
Najemcę w procesie wyboru dewelopera oraz negocjacjach umowy najmu reprezentowało AXI Immo.
Koncern Manuli Hydraulics specjalizuje się w projektowaniu, produkcji komponentów i dostarczaniu rozwiązań do urządzeń wykorzystywanych w hydraulice wysokościowej, chłodnictwie oraz przy transporcie różnego typu płynów i branży okrętowej. Firma została założona w 1935 roku we Włoszech, natomiast w Polsce działa od 1997 roku.
Manuli Hydraulics specjalizuje się w projektowaniu, produkcji komponentów i dostarczaniu rozwiązań do urządzeń wykorzystywanych w hydraulice wysokościowej, chłodnictwie oraz przy transporcie różnego typu płynów i branży okrętowe i posiada swoje zakłady produkcyjne w Radomsku oraz Mysłowicach.
REKLAMA
W związku z rozwojem działalności w Polsce i Europie Manuli Hydraulics zdecydowała się przenieść swój magazyn centralny z Niemiec do Polski. Nowa inwestycja firmy w Legnicy będzie projektem BTS realizowanym przez lokalnego dewelopera. Manuli Hydraulics w nowym obiekcie będzie dysponować 11 230 mkw. powierzchni magazynowej klasy A oraz 280 mkw. powierzchni biurowej.

Firma zdecydowała się na Dolny Śląsk i na Legnicę ze względu na bliskość granicy niemieckiej i łatwość dostaw w ramach Dolnego i Górnego Śląska i reszty kraju. Na decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowej w wybranym obiekcie miała wpływ również możliwość dostosowania obiektu do indywidualnych potrzeb inwestora.

Zmiana lokalizacji centralnego magazynu była dla firmy decyzją strategiczną. Manuli Hydraulics zdecydował się ulokować centralny magazyn w Polsce w województwie dolnośląskim ze względu na doskonałą lokalizację – bliskość fabryk i klientów, a także dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową. Wartością dodaną dla klienta, która wpłynęła na wybór Polski jako głównej lokalizacji, była również większa dostępność pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA