Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Łodziąźródło: Materiały inwestora

Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Łodzią

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Europie po raz kolejny zdecydował się zainwestować w regionie łódzkim. Inwestor ten zrealizuje w Konstantynowie Łódzkim magazyn centralny artykułów szkolnych i przedszkolnych. 
Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach nowo realizowanego Panattoni Park Łódź West. Obiekt powstanie w Konstantynowie Łódzkim, w pobliżu dwóch dróg ekspresowych oraz 8 km od międzynarodowego lotniska i jest pierwszą inwestycją dewelopera w tej części aglomeracji łódzkiej. Nowy najemca zajmie w nim 11 200 mkw
Panattoni Park Łódź West będzie kompleksem o planowej powierzchni 60 000 mkw. w ramach jednego budynku. W pierwszej fazie oddane zostanie do dyspozycji najemców 23 700 mkw., z czego blisko 11 200 mkw. zajmie firma działająca w branży artykułów szkolnych i biurowych. Nowy najemca skorzysta z 10 300 mkw. magazynu oraz 886 mkw. biur, tworząc magazyn centralny na całą Polskę. Składowane oraz dystrybuowane będą w nim artykuły szkolne i przedszkolne. Ich dystrybucja rozpocznie się na przełomie III i IV kwartału, kiedy deweloper ukończy pierwszą fazę Panattoni Park Łódź West.
REKLAMA
Kamil Kwiatkowski Senior Leasing Manager z Panattoni komentuje: – Stawiając od początku działalności na regularny rozwój naszego łódzkiego portfolio, jesteśmy świadomi strategicznego położenia regionu dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Poprzez zlokalizowanie swojego centralnego magazynu właśnie tutaj, najemca zapewnia sobie doskonały dostęp do rozwiniętej infrastruktury oraz nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Panattoni Park Łódź West to jeden budynek klasy A, o docelowej powierzchni 60 000 mkw. W sąsiedztwie centrum dystrybucyjnego znajduje się budowana Zachodnia Obwodnica Łodzi, która połączy drogę ekspresową S8 – biegnącą z Dolnego Śląska do Białegostoku – oraz autostradę A2, łączącą Łódź z Warszawą, Poznaniem i Berlinem. Ponadto park położony jest niecałe 10 km od centrum stolicy regionu oraz zaledwie 8 km od międzynarodowego lotniska Reymonta. Panattoni Park Łódź West jest realizowany zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good, a zastosowana w nim nowoczesna elewacja, zostanie wykonana według koncepcji Go Earthwise with Panattoni, zapewniając m.in. zwiększony dostęp światła dziennego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA