W Krakowie Panattoni wybuduje nowy park magazynowo-dystrybucyjny City Logistics Kraków I źródło: Materiały prasowe

W Krakowie Panattoni wybuduje nowy park magazynowo-dystrybucyjny City Logistics Kraków I

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje w stolicy Małopolski park magazynowo-dystrybukcyjny – City Logistics Kraków I o łącznej powierzchni 36 500 mkw.
Pierwszy z dwóch budynków będzie gotowy we wrześniu 2021 roku i ma już najemcę. 9 040 mkw. zajmie operator logistyczny ukierunkowany na operacje ostatniej mili. Nowa inwestycja Panattoni to kluczowe ogniwo usprawniające operacje na linii e-sklep - firma kurierska - konsument.
City Logistics Kraków I o powierzchni 36 500 mkw. powstanie przy ul. Cementowej (Nowa Huta). Aktualnie Panattoni jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, a już we wrześniu przyszłego roku będzie gotowy pierwszy z dwóch obiektów. 9 040 mkw. (z 14 500 mkw.) zajmie operator logistyczny specjalizujący się w finalizacji łańcucha dostaw, przede wszystkim w zakresie tzw. "ostatniej mili". Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt (22 000 mkw.) będą miały charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU). Najmniejszy z dostępnych w nim modułów będzie miał 1 100 mkw. Dzięki temu oraz doskonałej, miejskiej lokalizacji park będzie znakomitym rozwiązaniem dla firm z branży e-commerce, kurierskiej, konfekcjonowania czy drobnej produkcji. Inwestycja spełni również wymogi na firmowy showroom, a nawet siedzibę główną.
City Logistics Kraków I będzie podlegać certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Tuż przy parku znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, co znacząco ułatwi dojazd pracownikom. Dodatkowo z parkiem sąsiaduje węzeł trasy S7, łączącej Kraków z Warszawą i Trójmiastem. Szybko można stąd też dotrzeć do autostrady A4, biegnącej od granicy niemieckiej, przez Górny Śląsk po granicę z Ukrainą.

Coraz większe zainteresowanie deweloperów magazynowych Krakowem i Małopolską

REKLAMA
Chociaż Kraków jest największym po Warszawie miastem w Polsce (blisko 800 tys. mieszkańców) i jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, to rynek magazynowy w stolicy Małopolski jest jednym z najmniejszych w kraju. 
 Jego rozwój hamują relatywnie wysokie ceny gruntów w rejonie oraz to, że miasto leży tuż obok drugiego największego w Polsce rynku logistycznego, jakim jest Górny Śląsk – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development w Panattoni. 
Zwraca jednak uwagę, że ze względu na liczbę mieszkańców i bogaty rynek zbytu Kraków staje się atrakcyjnym celem dla operatorów logistycznych i firm kurierskich, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży. 
Skrócenie łańcucha dostaw jest obecnie priorytetem wielu firm logistycznych. Usytuowanie magazynu w obrębie miasta pozwala szybko dotrzeć do końcowego odbiorcy. Jednocześnie takie położenie zapewnia dobry dojazd pojazdom dowożącym towar z magazynów pozamiejskich - dodaje Michał Samborski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA