Warszawa: Panattoni rusza z budową II etapu City Logistics Warsaw Airportźródło: Panattoni Europe

Warszawa: Panattoni rusza z budową II etapu City Logistics Warsaw Airport

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna kolejną inwestycję w Warszawie. Na 1,9-hektarowej działce przy skrzyżowaniu dróg S7 i S8, zaledwie kilka kilometrów od lotniska, wybuduje City Logistics Warsaw Airport II. Inwestor planuje rozpocząć budowę jeszcze w sierpniu.
Obiekt zlokalizowany będzie w odległości 6 km od lotniska Chopina, tuż przy węźle Opacz, który łączy drogi ekspresowe S7 i S8 oraz jest częścią południowej obwodnicy Warszawy. Park o planowanej powierzchni 9 000 mkw. ma już dwóch pierwszych najemców – dystrybutora materiałów biurowych oraz producenta samolotów.
Znacząco ułatwi to dystrybucję towarów na końcowym etapie tzw. "ostatniej mili". Położenie magazynu daje natychmiastowy dostęp do doskonałej infrastruktury drogowej, nowych tras wylotowych z/do Warszawy, lotniska oraz dużego zasobu wysoce wykwalifikowanych pracowników – mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.
Warszawa jest od wielu lat nie tylko największym i najbardziej atrakcyjnym rynkiem logistycznym w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W regionie zamieszkanym przez 5,6 mln mieszkańców znajduje się 75 uczelni wyższych, w których kształci się łącznie ponad 250 000 studentów. To także część Polski, w której funkcjonuje 140 tys. firm. Na region warszawski przypada obecnie aż 35 proc. nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce.
REKLAMA
City Logistics Warsaw Airport II będzie nowoczesnym obiektem magazynowym wyposażonym w 16 doków przeładunkowych. Jak wszystkie nowe inwestycje Panattoni Europe, podlega certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".
Panattoni Europe
Panattoni Development Company jest międzynarodową firmą deweloperską zajmującą się głównie nieruchomościami przemysłowymi oraz magazynami. Posiada 30 biur zarządzających inwestycjami w 200 miastach Europy oraz Ameryki Północnej. Od powstania, przedsiębiorstwo oddało do użytku ponad 14 mln mkw. powierzchni przemysłowej, w tym 2 mln mkw. powierzchni magazynowej w Europie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA