Duży polski sklep internetowy stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnie magazynowe w Panattoni City Logistics Wrocław I

Duży polski sklep internetowy stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnie magazynowe w Panattoni City Logistics Wrocław I

REKLAMA
Kolejna firma z branży e-commerce stawia na stolicę Dolnego Śląska. Szybko rozwijający się polski sklep internetowy z meblami i artykułami dekoracyjnymi – Selsey wynajął 11 500 m kw. w Panattoni City Logistics Wrocław I. 
Obiekt będzie wsparciem sprzedaży internetowej firmy, która dostarcza swoje towary na 10 rynków europejskich. Budynek powstał zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.
- Potrzebowaliśmy nowoczesnej przestrzeni magazynowej do zmiany dotychczasowej infrastruktury i logistyki - mówi Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.pl i dodaje: - Rozwijamy się szybko i współpracę z Panattoni traktujemy jako odpowiedź nie tylko na nasze potrzeby, ale także oczekiwania klientów. Wierzymy, że dzięki temu znacznie przyśpieszymy realizację zamówień i uzyskamy miejsce uzyskamy miejsce na rozwój nowych kategorii produktowych takich jak ogród czy produktów o mniejszych gabarytach, w które inwestujemy.
http://www.panattonieurope.com
REKLAMA
We wrocławskim parku firma wynajęła 11 500 mkw., z czego powierzchnia magazynu wyniesie 10 971 mkw., a biura ok. 500 mkw. Zapotrzebowanie na nowoczesny obiekt wyniknął z błyskawicznego rozwoju firmy – Selsey rok do roku rośnie o 50 procent. Firma znalazła się zestawieniu Finacial Times 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020, zajmując 23 miejsce pośród firm z branży e-commerce.
City Logistics Wrocław I zakłada realizację sześciu hal magazynowych o łącznej powierzchni niespełna 99 000 mkw. Projekt architektoniczny parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej jak również powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. 
W pierwszej fazie oddano dwa budynki o łącznej powierzchni 36 700 m kw. Oba obiekty zostały już w całości wynajęte przede wszystkim firmom z sektora logistyczno-dystrybucyjnego, producentom i dostawcom branży motoryzacyjnej, czy firmom w sektorze AGD i RTV.
Powierzchnia dla Selsey została dostarczona w ramach II etapu budowy City Logistics Wrocław I, po którym kompleks osiągnął około 48 tys. mkw. 
Źródło: Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA