Będą nowe miejsca pracy w Głogowie. Powstanie centrum e-commerce B2C sieci sklepów zoologicznych Maxi Zooźródło: Panattoni

Będą nowe miejsca pracy w Głogowie. Powstanie centrum e-commerce B2C sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na Dolnym Śląsku, w Głogowie powstanie centrum e-commerce B2C Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. Dzięki inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Firma planuje obsługiwać z nowego centrum w Głogowie nawet 4 mln zamówień w 2023 roku, realizowanych dla klientów indywidualnych w Polsce, jak i Niemczech. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada blisko 1800 sklepów zoologicznych w Europie.
Obsługą centrum zajmować się będzie FM Logistic dla którego Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Europie rozpoczął w październiku br. budowę hali magazynowej, która powstanie w ramach inwestycji o nazwie Panattoni Park Głogów. Najemca zajmie 34 800 mkw. z 78 000 mkw. Park zaoferuje w ramach dwóch budynków powierzchnię magazynową wynoszącą 111 000 mkw. pod dachem. 
Firma rozpocznie operacje logistyczne w obiekcie w maju 2022 r. i tym samym skorzysta z licznych zielonych rozwiązań, które pozwolą ograniczyć emisję CO2, a także zużycie energii i wody. Zgodnie z najwyższym rynkowym standardem zostaną przygotowane również powierzchnie biurowe. Deweloper zadba o analizę pomieszczeń pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego. Operator docenił dotychczasową współpracę z Panattoni, doświadczenie firmy w realizacji zrównoważonych inwestycji, a także doskonałą lokalizację głogowskiego parku, która pozwala na sprawny transport zarówno na terenie Polski, jak i do krajów Europy Zachodniej czy Południowej.
REKLAMA

O sieci sklepów Maxi ZOO

W 1990 roku założyciel firmy, Torsten Toeller, otworzył pierwszy sklep zoologiczny w miejscowości Erkelenz w Niemczech, znany pod nazwą Fressnapf. W następnych latach w zawrotnym tempie podbił europejski rynek produktów dla zwierząt domowych.
Już w 1992 roku firma otworzyła pierwsze sklepy franczyzowe, a setki kolejnych zostało otwartych w całych Niemczech w następnych latach. W 1997 roku pierwszy sklep Fressnapf został otwarty w Austrii, następnie w Szwajcarii i Luksemburgu. W 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie tysięcznego sklepu firmy Fressnapf – tym razem w Monachium – i został założony sklep internetowy www.fressnapf.de. W październiku 2012 roku do Fressnapf-Group dołączyły również polskie sklepy. W Polsce marka posługuje się nazwą Maxi Zoo. Obecnie w naszym kraju działa 55 sklepów pod tą marką.
Aktualnie firma Fressnapf / Maxi Zoo zatrudnia w całej Europie około 10 000 osób i posiada sieć ponad 1 800 sklepów zoologicznych w jedenastu europejskich krajach – od Danii po Włochy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA