Nowy duży najemca w Panattoni Park Legnica. Będą nowe miejsca pracyźródło: Panattoni

Nowy duży najemca w Panattoni Park Legnica. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Legnica pod koncept Zero Waste. Do najemców inwestycji dołączyło przedsiębiorstwo zajmujące się renowacją produktów elektronicznych i AGD oraz ich sprzedażą w internecie. Firma wynajęła 8500 mkw., które zajmie jeszcze w tym roku. Dzięki strategicznej lokalizacji będzie obsługiwać klientów z krajów Europy Zachodniej. W procesie jej wyboru doradzała firma Savills reprezentowana przez Macieja Gieraka oraz Ewę Ciołek.

Zero Waste w Legnicy

Koncepcja Go Earthwise with Panattoni jest potwierdzeniem, że inwestycje dewelopera są realizowane w zrównoważony sposób zgodny z ekologicznymi certyfikacjami. Parki Panattoni stanowią również doskonałą platformę dla rozwoju przedsiębiorstw, których działalność jest z założenia korzystna dla środowiska. Przykładem jest europejska firma dająca drugie życie produktom elektronicznym i AGD oraz sprzedająca je w internecie, która w Panattoni Park Legnica zajmie 8500 mkw. 
– Działalność naszego najemcy przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i idealnie wpisuje w ideę Zero Waste. Recykling, odzysk materiałów i ograniczenie zużycia zasobów to także kluczowe aspekty inwestycji Panattoni, a wybranie nas przez tego typu firmę, to najwyższa forma docenienia naszej zielonej rewolucji – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.
Przedsiębiorstwo zajmie niemal w całości jedną z realizowanych hal w ramach Panattoni Park Legnica, która zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2021 roku. Będzie to pierwsza polska lokalizacja firmy i dzięki doskonałemu położeniu parku pozwoli obsłużyć klientów z wielu rynków Europy Zachodniej. Obiekt zostanie dostosowany do pracy stałej i lekkiej produkcji, a zaimplementowane rozwiązania pozwolą na sprawny serwis sprzętu elektronicznego i artykułów gospodarstwa domowego.
– Klient na swoją lokalizację wybrał istniejący park magazynowy, w ramach którego wybudowana zostanie nowa hala, którą firma zajmie niemal w całości. Legnica to obszar, który dynamicznie się rozwija i staje się atrakcyjną alternatywą dla przedsiębiorstw, które cenią sobie bliskość granicy z Niemcami i które chciałyby ulokować w Polsce swoje zakłady produkcyjne lub zaplecze magazynowe. Dziękujemy naszemu klientowi za zaufanie oraz firmie Panattoni za współpracę i sprostanie potrzebom najemcy – mówi Maciej Gierak, menedżer ds. rozwoju biznesu, dział powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.
Panattoni Park Legnica zlokalizowany jest obok drogi ekspresowej S3, przebiegającej docelowo wzdłuż całej zachodniej granicy kraju – od Świnoujścia do Lubawki. Ponadto kompleks znajduje się niedaleko autostrady A4 łączącej granice południowo-zachodnią oraz południowo-wschodnią. Lokalizacja dzięki dogodnemu połączeniu z trzema granicami stała się doskonałą alternatywą dla rynku wrocławskiego i idealnie sprawdza się w międzynarodowej działalności przedsiębiorstw. Tylko w tym roku do kompleksu wprowadziła się m.in. Grupa Spread, która wynajęła 11 000 mkw., a obiekt w Legnicy stał się centralnym magazynem dla produkcji firmy m.in. w Niemczech i Czechach.
Panattoni Park Legnica to pierwszy nowoczesny park magazynowy w okolicach miasta, który docelowo zajmie 100 000 mkw., a po ukończeniu obecnego etapu w listopadzie br. wybudowana powierzchnia wyniesie 40 000 mkw. Projekt parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak również powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Park dysponuje przestronnymi placami manewrowymi, bramami z poziomu "0" oraz wygodnymi parkingami. Panattoni Park Legnica przeszedł certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Very Good.
Źródło: Panattoni

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Dron(gość)
To te kosmiczne technologie Morawieckiego, szmelc przywożony z zachodu. Przestaliśmy być nawet montowniami

Najnowsze artykuły

Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...
White Stone planuje wielką inwestycję na warszawskich Bielanach
Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji...
Pierwsze symptomy ożywienia na wrocławskim rynku biurowym po II kwartale 2021 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwsze półrocze 2021 roku na wrocław...
W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...