Łódź: Koniec budowy centrów logistycznych Panattoni Europe, obok powstają kolejne fot. Kajtman

Łódź: Koniec budowy centrów logistycznych Panattoni Europe, obok powstają kolejne

Klaudia Nowicka
Klaudia Nowicka
REKLAMA
Kończy się budowa centrów logistycznych Panattoni Europe na Olechowie. Ale to nie koniec inwestycji w tym rejonie, ponieważ obok powstaje kolejny obiekt, tym razem sprzedaży internetowej sieci Smyk. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy dla Łodzian. 
Na Olechowie powstała ogromna hala mierząca blisko 80 tys. mkw. Najemcą jest firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Kompleks ma korzystać z własnej stacji kolejowej co znacznie ułatwi transport produkcji. O planach utworzenia takiego obiektu spółka Panattoni Europe poinformowała w połowie 2017 roku. Prace rozpoczęły się pod koniec maja, a teraz dobiegają końca. Najemca informuje, że dzięki inwestycji w firmie wykształci się kilkuset nowych pracowników, których rekrutacja przeprowadzana będzie w III kwartale roku. 
Znaczną część powierzchni zajmie centrum realizacji zamówień sprzedaży internetowej sieci sklepów z artykułami dla dzieci – Smyk. Magazyn ma finalnie osiągnąć 70 mkw. Budowa kompleksu ma zostać zakończona jeszcze w II kwartale tego roku. Lokalizacja centrum ma potencjał ze względu na możliwość rozwoju, odległością od centrali magazynowej oraz istniejące połączenia komunikacyjne. 
REKLAMA
Wszystkie magazyny osiedlone są blisko autostrady A1 i około 30 km od skrzyżowania jej z A2. Przy okazji budowy zakres prac objął również modernizację ul. Jędrzejowskiej w Łodzi. Prace wykonywane przez Panattoni zostały w większości zakończone. W Łodzi deweloper ukończył już inny projekt, mowa tu o magazynie Decathlonu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA