Nowa, wielka inwestycja Panattoni w okolicach Wrocławia źródło: Panattoni

Nowa, wielka inwestycja Panattoni w okolicach Wrocławia

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, największy deweloper nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Polsce po raz kolejny stawia na Aglomerację Wrocławską. Zrealizuje wartą kilkaset milionów złotych nową inwestycję w gminie Kobierzyce.
Panattoni sfinalizował zakup 39 ha w okolicach kompleksu fabryk LG i jest gotowy wybudować na tym terenie nowy, wielki park logistyczno-produkcyjny. To największe jednorazowe zakupy dewelopera na terenie nie tylko w Aglomeracji Wrocławskiej ale i na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie. To także jeden z największych zakupów terenów pod tego typu inwestycję w Polsce. Zainteresowanie okolicą wykazują duże firmy logistyczne i produkcyjne.
Na zakupionym terenie Panattoni planuje wstępnie budowę parku magazynowo-przemysłowego o powierzchni najmu wynoszącej od 170 000 do 200 000 mkw., w zależności od potrzeb klientów. Wielką zaletą nowej inwestycji jest możliwość wybudowania bardzo dużej powierzchni pod jednym dachem. Na ten moment inwestor nie może podać więcej szczegółów dotyczących prowadzonych rozmów z potencjalnymi najemcami.
Działka jest już przygotowana i Panattoni rozpocznie inwestycję prawdopodobnie jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego z uwagi na bardzo duży popyt na obiekty wielkości kilkudziesięciu tys. mkw pod jednym dachem. Cała inwestycja będzie etapowana w zależności od potrzeb rynku.
Panattoni
Projekt architektoniczny parku może być elastycznie dostosowany do oczekiwań klientów zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych.

Panattoni Park Wrocław XI ukończony

W ubiegłym roku Panattoni Europe zakończył realizację innej wielkiej inwestycji w Aglomeracji Wrocławskiej - Panattoni Park Wrocław XI o powierzchni 100 000 mkw. Park ten to dwie nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 100 000 mkw. zlokalizowane przy ul. Relaksowej w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Największym najemcą obiektu jest niekwestionowany lider rynku koreańskiego oraz jeden z największych operatorów logistycznych w regionie Azji i Pacyfiku - firma Pantos Logistics, który zajmuje około 70 000 mkw. 
REKLAMA
Panattoni
Głównymi klientami przedsiębiorstwa, obsługiwanymi w ramach parku, są LG Chem – jeden z największych na świecie producentów samochodowych baterii litowo-jonowych oraz LG Electronics – jeden z globalnych liderów na rynku elektroniki.
Drugim kluczowym najemcą Panattoni Park Wrocław XI została inna koreańska firma - Jinsung, świadcząca usługi generalnego wykonawstwa w zakresie realizacji związanych m.in. z systemami klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, projektowania pomieszczeń czystych oraz miejsc użyteczności publicznej. Polski oddział tej firmy - JINSUNG IND Poland zdecydował się na wynajęcie ponad 10 300 mkw. 
Jinsung specjalizuje się w inżynierii sanitarnej przeznaczonej dla dużych obiektów komercyjnych oraz publicznych. Koreańska marka od czerwca 2019 roku działa w sektorze budowlanym na terenie Polski i ma w swoim portfolio już kilka dużych inwestycji, a w planach rozwoju również ekspansję na inne rynki europejskie.

O Panattoni Europe

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. Oferuje obiekty przemysłowe i magazynowe wraz z powierzchnią biurową. Specjalnością Panattoni są szyte na miarę inwestycje typu build-to-suit (BTS) - budowane na zamówienie indywidualnego klienta. 
Do klientów Panattoni w Polsce należą między innymi, takie marki globalne, jak: Amazon, Avon, Bertelsmann, Castorama, CAT Logistics, CEVA, Coca-Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, GE, Gefco, H&M, Intermarche, Kellog’s, K-flex, Lear Corporation, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Pilkington, Polaris, Sauer Danfoss, Schenker, Tesco, UPC, UPS, Wincanton oraz Bosch (Zelmer).

Komentarze (15)

Napisz komentarz
Polak(gość)
Sprzedali całą Polskę A teraz Polacy murzyni w swoim  kraju muszą zapierdalać!!!!
Wrocław(gość)
?????
pacze(gość)
Czy Panattoni zbuduje sieć dróg, które będą spełniały wymogi nowych przepustowości? Czy też doszczętu zaplombują dojazdy do ojolicznych miejscowości? Już teraz w węźle LG-Amazon odbywa się cyrk na kółkach ciężarówek, autobusów i masy dojeżdżającej własnymi wozidełkami do tego królestwa haosu, i taniego mięsa roboczego.
Sylwia(gość)
Park będzie nosił nazwę Campus 35, a zlokalizowany jest blisko miasteczka LG.  Dla inwestora nie ma większego znaczenia czy ulica lub wioska nazywa się X czy Y.  Ważne jak teren jest skomunikowany i czy są ręce do pracy.  Przy inwestycjach tego typu nie wskazuje się szczegółowej lokalizacji, zazwyczaj podawana jest w formie "na południu Wrocławia".  W tym przypadku mamy niewątpliwą przyjemność poznać ją szczegółowo jako jedno z pierwszych :) Taka nazwa została pewnie przyjęta jako robocza.
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Jan Augustynowski
@
aaa
(gość)
Wierzbice przy drodze nr 35??  Chyba się coś komuś pomyliło ;)
To wizualizacja innej inwestycji.
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Apacz(gość)
Dlatego tory remontują?
Natka(gość)
Będzie trzecia hala Amazona?
aaa(gość)
Wierzbice przy drodze nr 35??  Chyba się coś komuś pomyliło ;)
aaa(gość)
Wierzbice przy drodze nr 35??  Chyba się coś komuś pomyliło ;)
REKLAMA