PTB Nickel wybuduje pod Łodzią innowacyjny park naukowo-technologiczny

PTB Nickel wybuduje pod Łodzią innowacyjny park naukowo-technologiczny

łódzkie
REKLAMA

W marcu br. PTB Nickel zostało generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji spółki Eureka Technology Park. W Konstantynowie Łódzkim firma wybuduje innowacyjny park naukowo-technologiczny. Realizacja projektu o wartości netto ponad 37 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych, rozpocznie się w maju br. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec 2015 r. Nowoczesny, zaawansowany technologicznie obiekt powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

 

W czerwcu 2015 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakończy się budowa nowoczesnego parku naukowo-technologicznego – kolejnej inwestycji Eureka Technology Park. Generalnym wykonawcą została spółka PTB Nickel, która w 2012 r. wybudowała dla tego samego inwestora podobny obiekt w Dąbrowie k. Poznania. Prace budowlane na działce zlokalizowanej w Konstantynowie Łódzkim rozpoczną się w maju br. Tworzona przez PTB Nickel innowacyjna infrastruktura ma służyć przede wszystkim firmom z sektora B+R, zajmującym się opracowaniem nowych technologii. Na realizację projektu o wartości netto 37 mln zł inwestor pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

 

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji łódzkiej inwestycji Eureka Technology Park. W naszym portfolio mamy już 4 obiekty tego typu, a w najbliższych miesiącach oddamy do użytkowania kolejny – twierdzi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – W Złotnikach k. Poznania wybudowaliśmy m.in. Nickel Technology Park Poznań oraz ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum, a w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park. Kompleks w Konstantynowie Łódzkim realizujemy w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zapewniamy naszemu klientowi pełną obsługę procesu inwestycyjnego – od stworzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez przygotowanie projektu wykonawczego, aż do wybudowania gotowego obiektu i uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie.

REKLAMA

 

Nowy park naukowo-technologiczny powstanie na działce o powierzchni ponad 11 tys. m2. W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel wybuduje 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek wolno stojący wraz z całą infrastrukturą zewnętrzną. Na prawie 8600 m2 powierzchni użytkowej obiektu, w którym docelowo ma pracować ok. 600 osób, powstaną biura, sale konferencyjne, nowoczesne data center, zaplecze gastronomiczne i usługowe oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt architektoniczny nowego obiektu Eureka Technology Park stworzyła A.N.I. Pracownia Projektowa Anna Smólska.

 

Park Naukowo-Technologiczny Eureka w Konstantynowie Łódzkim to kolejna tego typu inwestycja realizowana przez PTB Nickel. W latach 2006-2008 w Złotnikach k. Poznania firma zaprojektowała oraz kompleksowo zrealizowała I i II etap budowy Nickel Technology Park Poznań. W 2012 roku zakończyła natomiast budowę Nickel BioCentrum, zlokalizowanego w NTPP nowoczesnego ośrodka dla biosektora oraz Eureka Technology Park w podpoznańskiej Dąbrowie. Pod koniec ubiegłego roku dla największego w Wielkopolsce alternatywnego operatora telekomunikacyjnego spółka wybudowała w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park, a w 2014 r. zakończy realizację poznańskiego Inkubatora Biznes i Nauka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA