PTB Nickel generalnym wykonawcą inwestycji dla firmy Leroy Merlin

PTB Nickel generalnym wykonawcą inwestycji dla firmy Leroy Merlin

wielkopolskie
REKLAMA

W Złotnikach k. Poznania PTB Nickel realizuje najnowszą inwestycję sieci marketów budowlano-dekoracyjnych Leroy Merlin. Firma została generalnym wykonawcą sklepu typu Domi Ogród o powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m2. Budowa obiektu, w którym pracę znajdzie 220 osób, rozpoczęła się pod koniec marca br. i potrwa 7 miesięcy.  

 

W marcu br. firma PTB Nickel w ramach generalnego wykonawstwa rozpoczęła kolejną inwestycję w podpoznańskich Złotnikach. Na działce o łącznej powierzchni 41 tys. m2, w pobliżu ukończonego w ubiegłym roku ośrodka biomedycznego Nickel BioCentrum oraz otwartego w 2006 r. parku technologicznego NTPP, spółka wybuduje market budowlano-dekoracyjny typu Dom i Ogród. Powierzchnia użytkowa najnowszego sklepu sieci Leroy Merlin wyniesie ponad 13 tys. m2. W obiekcie powstanie zamknięta hala sprzedażowa z zapleczem i pomieszczeniami technicznymi, zadaszony plac sprzedażowy oraz dwukondygnacyjne zaplecze socjalno-biurowe.

 

REKLAMA

Oprócz samego marketu wybudujemy także parking na 400 miejsc postojowych, pełną infrastrukturę drogową dla klientów oraz drogi i place obsługujące ruch samochodów ciężarowych. Cały obiekt zostanie otoczony niską zielenią – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

 

Budowa marketu w Złotnikach potrwa 7 miesięcy. Inwestycja ma zostać oddana do użytkowania już w październiku 2013 r. Firma Leroy Merlin działa w Polsce od 1994 roku. Pierwszy market sieci powstał w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą. W 2012 r. spółka posiadała 43 sklepy w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6 do 18 tysięcy m2.


PTB Nickel, firma rodzinna z Suchego Lasu, działa na rynku budowlanym od 21 lat. Ponad 100 zrealizowanych z sukcesem inwestycji pozwoliło spółce zgromadzić specjalistyczną wiedzę, doświadczenie, kontakty oraz zasoby osobowe i sprzętowe, które okazały się kluczowe w czasie kryzysu trawiącego polską branżę budowlaną. Przeprowadzona restrukturyzacja firmy oraz rozbudowanie jej portfolio o zaawansowane technologicznie projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, biurowego i infrastrukturalnego, takie jak m.in. ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum, fabryki GlaxoSmithKline, Hochland, Kraft Foods, Baxters czy Europoles, nowoczesne parki technologiczne i kompleksy basenowe, przyniosło w ostatnich 2 latach wzrost przychodów PTB Nickel o prawie 54%, a zysku netto aż o 90%. Wartość kontraktów, pozyskanych do realizacji na lata 2013-2015, pozwala prognozować dalsze zwiększanie obrotów firmy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA