PTB Nickel wybudowało pod Poznaniem nowy market Leroy Merlin

PTB Nickel wybudowało pod Poznaniem nowy market Leroy Merlin

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W listopadzie br. firma PTB Nickel zakończyła realizację najnowszej inwestycji sieci Leroy Merlin. W Złotnikach k. Poznania w niespełna 8 miesięcy spółka wybudowała market budowlano-dekoracyjny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m2. Oficjalne otwarcie obiektu, w którym pracę znajdzie 220 osób, zaplanowano na 4 grudnia br.

 

W listopadzie br. w podpoznańskich Złotnikach powstał  kolejny market budowlano-dekoracyjny sieci Leroy Merlin. Za jego realizację w systemie generalnego wykonawstwa odpowiadała firma budowlana PTB Nickel. W niespełna 8 miesięcy spółka wybudowała sklep typu Dom i Ogród o powierzchni ponad 13 tys. m2, składający się z zamkniętej hali sprzedażowej z zapleczem i pomieszczeniami technicznymi, zadaszonego placu sprzedażowego oraz dwukondygnacyjnego zaplecza socjalno-biurowego. Na działce o łącznej powierzchni 41 tysięcy m2 wykonano także parking na 400 miejsc postojowych, pełną infrastrukturę drogową dla przyszłych klientów oraz drogi i place obsługujące ruch samochodów ciężarowych. W markecie Leroy Merlin, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na 4 grudnia br., zostanie zatrudnionych 220 osób, w większości mieszkańców Suchego Lasu i okolicznych gmin.

 

Mam nadzieję, że wybudowany przez nas w Złotnikach obiekt będzie projektem referencyjnym dla koncernu Leroy Merlin. Przede wszystkim ze względu na nową jakość architektury, materiały wykończeniowe użyte w trakcie jego budowy oraz zastosowane rozwiązania, zarówno proekologiczne, jak i te zapewniające bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom sklepu – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel – Mimo krótkiego terminu realizacji inwestycji, dzięki bardzo dobrej współpracy z inwestorem oraz pracownią architektoniczną odpowiedzialną za projekt marketu, ukończyliśmy prace budowlane na czas i bez zakłóceń.

 

W nowo wybudowanym obiekcie Leroy Merlin przewidziano szereg ciekawych rozwiązań proekologicznych. Nad dachu sklepu zamontowano panele solarne, które będą wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej. Elewacja budynku wykonana została z elementów drewnopochodnych, natomiast jedną z jej części stanowi tzw. „ściana zielona”, którą tworzą rośliny zimozielone. Kwiaty w dziale ogród będą natomiast podlewane deszczówką, gromadzoną w 5000-litrowym zbiorniku. 

 

Przy wjeździe do marketu ustawiono lampy z czujnikami zmierzchowymi. Zostały one wyposażone dodatkowo w specjalne, napędzane wiatrem wirniki, które ładują baterie zasilające oświetlenie.

REKLAMA

 

Podpoznański market Leroy Merlin będzie zapewne jednym z nielicznych obiektów handlowych w Polsce, w którym zainstalowano dwa darmowe punkty elektrycznego ładowania samochodów. Znajdują się one na parkingu dla klientów, w pobliżu wejścia głównego. Na terenie sklepu będzie można także korzystać z bezpłatnego Wi-Fi – wyjaśnia Filip Siudziński, kierownik projektu PTB Nickel.

 

Projektanci i wykonawcy budynku zadbali także o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników sklepu oraz komfort mieszkańców okolicznych domów. Obiekt został wyposażony m.in. w instalację tryskaczową, dla której źródłem wody jest zbiornik przeciwpożarowy. Natomiast od strony ulic Złotnickiej i Krzemowej zamontowano specjalny ekran akustyczny, który ma za zadanie chronić pobliskie osiedle Grzybowe przed ewentualnym hałasem związanym z działalnością marketu.

 

Firma Leroy Merlin działa w Polsce od 1994 roku. Pierwszy market sieci powstał w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą. Na początku 2013 r. spółka posiadała 44 sklepy w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6 do 18 tysięcy m2. Market w podpoznańskich Złotnikach zaprojektowała firma Woźniak Projekt – Pracownia Architektury i Projektowania.

 

PTB Nickel, firma rodzinna z Suchego Lasu, działa na rynku budowlanym od prawie 22 lat. Ponad 100 zrealizowanych z sukcesem inwestycji pozwoliło spółce zgromadzić specjalistyczną wiedzę, doświadczenie, kontakty oraz zasoby osobowe i sprzętowe, które okazały się kluczowe w czasie kryzysu trawiącego polską branżę budowlaną. Przeprowadzona restrukturyzacja firmy oraz rozbudowanie jej portfolio o zaawansowane technologicznie projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, biurowego i infrastrukturalnego, takie jak m.in. ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum, fabryki GlaxoSmithKline, Hochland, Kraft Foods, Baxters czy Europoles, nowoczesne parki technologiczne i kompleksy basenowe, przyniosło w ostatnich 2 latach wzrost przychodów PTB Nickel o prawie 54%, a zysku netto aż o 90%. Wartość kontraktów, pozyskanych do realizacji na lata 2013-2015, pozwala prognozować dalsze zwiększanie obrotów firmy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA