Trzeci market budowlany Leroy Merlin przy ul. Krakowskiej – otwarcie już w maju!

Trzeci market budowlany Leroy Merlin przy ul. Krakowskiej – otwarcie już w maju!

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl już w maju nastąpi otwarcie trzeciego już marketu budowlanego francuskiej sieci Leroy Merlin we Wrocławiu. Nowy sklep będzie działał w budynku, niegdyś należącym do innej sieci sklepów budowlanych – niemieckiego Praktikera przy ulicy Krakowskiej 51.
Na powierzchni ponad 12 000 m kw. znajdować się będzie ponad 45 tys. produktów a obok sklepu działał będzie duży parking z 450 miejscami postojowymi dla klientów. Zatrudnienie w nowym markecie Leroy Merlin znajdzie duża grupa byłych pracowników Praktikera. W nowym sklepie Leroy Merlin pracę znajdzie o kilkanaście osób więcej niż było to za czasów funkcjonowania w tym miejscu sklepu niemieckiej sieci Praktiker.
REKLAMA
Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoratorskich (DIY). Rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono ADEO.
Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. W tej chwili działała 55 sklepów w tym dwa we Wrocławiu – na Bielanach Wrocławskich obok hipermarketu Auchan oraz przy ulicy Granicznej obok Factory Outlet.
Do końca 2017 roku ma zostać wybudowany kolejny market tej sieci we Wrocławiu-Mirkowie przy wylocie z Wrocławia na Warszawę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA