Leroy Merlin otworzy trzeci sklep we Wrocławiu. W miejsce Praktikerafot. Orzech

Leroy Merlin otworzy trzeci sklep we Wrocławiu. W miejsce Praktikera

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Firma Leroy Merlin Polska właśnie zapowiedziała, że w pierwszej połowie 2017 roku otworzy we Wrocławiu trzeci sklep z produktami dla domu i ogrodu. – Nowy market zlokalizowany będzie przy ul. Krakowskiej 51 w sąsiedztwie galerii handlowej Family Point, w miejscu dotychczas należącym do sieci Praktiker – tłumaczą przedstawiciele sieci.
W nowym sklepie – na powierzchni ponad 12 000 metrów kwadratowych – znajdzie się ponad 45 tys. produktów, a sklep otoczony będzie dużym parkingiem z 450 miejscami postojowymi.
Leroy Merlin intensywnie rozwija się na terenie stolicy Dolnego Śląska – niedawno, bo w kwietniu 2016 roku, powstał drugi sklep tej firmy we Wrocławiu – przy ulicy Granicznej.
Łącznie do końca 2016 roku Leroy Merlin Polska otworzy sześć marketów budowlano-dekoracyjnych w całej Polsce.

Leroy Merlin czy Praktiker?

REKLAMA

Firma Leroy Merlin kupiła nieruchomość przy ulicy Krakowskiej, w której obecnie działa sklep Praktiker, wiosną 2016 roku.

– To już drugi obiekt przejęty przez Leroy Merlin, w którym funkcjonuje sklep tej sieci. Pierwszym był obiekt w Pile, a transakcja zakupu odbyła się pod koniec ubiegłego roku – tłumaczyli wówczas przedstawiciele firmy.
Zapowiadali, że spółka chce rozpocząć prowadzenie w tych obiektach własnej działalności handlowej tak szybko, jak to będzie możliwe, z uwzględnieniem wymogów formalnych i prawnych.
Na te zapowiedzi szybko opowiedzieli wówczas przedstawiciele sieci Praktiker. W kwietniu 2016 roku zarząd spółki Praktiker Polska wydał takie oświadczenie:
Firma Leroy Merlin jest jedynie właścicielem spółki, która jest w posiadaniu nieruchomości, na której znajduje się Praktiker Polska w Pile. We Wrocławiu firma Leroy Merlin dokonała tylko zakupu nieruchomości, na terenie której Praktiker Polska prowadzi działalność gospodarczą.
Firma Praktiker Polska podpisała długoterminowe umowy na wynajem powierzchni na prowadzenie marketu we Wrocławiu oraz w Pile i nie zamierza zaprzestawać prowadzenia działalności gospodarczej pod obydwoma adresami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA