Ruszyła budowa marketu Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie źródło: mat. prasowe

Ruszyła budowa marketu Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie

Aglomeracja Wrocławska, ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
W podwrocławskim Mirkowie kilkaset metrów od granic administracyjnych Wrocławia ruszyła budowa nowego francuskiego marketu DIY (do it yourself – zrób to sam) Leroy Merlin - czwartego we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej. 
Market Wrocław Mirków powstanie na 5-hektarowej działce. Budynek będzie miał powierzchnię użytkową 14 tys. m2, z czego 9 tys. m2 przypadnie na część sprzedażową, a pozostałe 5 tys. m2 – na zaplecze biurowe, magazynowe i socjalne. Budowa ruszyła w marcu, a zakończyć ma się w listopadzie bieżącego roku.
Inwestorem jest spółka Leroy Merlin Inwestycje. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Daldehog Poland z Warszawy. Market został zaprojektowany przez Pracownię Architektury i Projektowania Wożniak Projekt z Przeżmierowa pod Poznaniem.

Nowa inwestycja Leroy Merlin w Mirkowie kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych. W nowym markecie pracę znajdzie ponad 150 osób.

Będzie to już czwarty market tej drugiej co do wielkości na polskim rynku sieci sklepów DIY (do it yourself – zrób to sam) we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej. Leroy Merlin posiada już markety: Wrocław-Bielany (obok Parku Handlowego Bielany (Auchan)), Wrocław-Graniczna przy ulicy Granicznej (obok Factory Outlet). Za kilka tygodni ma ruszyć trzeci marekt Leroy Merlin przy ulicy Krakowskiej (w miejsce przejętego, a następnie zlikwidowanego marketu niemieckiej sieci Praktiker).

Aktualne zdjęcia z budowy marketu Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie:

REKLAMA
fot.
fot.
fot.
Wizualizacje:Źródło: Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA