Gigamarket Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie otwartyźródło: Materiały prasowe

Gigamarket Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie otwarty

Aglomeracja Wrocławska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
24 listopada 2017 r. najnowszy gigamarket Leroy Merlin w podwrocławskim Mirkowie powitał swoich pierwszych klientów. To największy Leroy Merlin w południowo-zachodniej Polsce i zarazem drugi pod tym względem sklep sieci w kraju.
Nowo otwarty gigamarket jest 58. punktem na mapie Leroy Merlin w Polsce i jednocześnie czwartym w aglomeracji wrocławskiej. Wyróżnia go przede wszystkim powierzchnia handlowa, która wynosi blisko 15 000 mkw., oraz oferta produktowa obejmująca 50 000 artykułów dla domu i ogrodu. 
Dolnośląski gigamarket mieści się w Mirkowie (gmina Długołęka) przy ul. Kiełczowskiej 1E. Do sklepu prowadzi dogodny dojazd zarówno z Wrocławia drogą wyjazdową nr 98 w kierunku Oleśnicy, jak i okolicznych miejscowości. Sklep położony jest nieopodal zjazdu z autostrady A8 (węzeł Pawłowice). Duży parking może pomieścić ponad 500 aut. Dodatkowo, dostępnych jest 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych zlokalizowanych najbliżej wejścia do sklepu oraz 14 miejsc dla rodzin z dziećmi. Przygotowano również stojaki rowerowe.
Nowy gigamarket został zaprojektowany tak, aby zapewnić klientom pełen komfort zakupów związanych z budową i remontem domu, a także ogrodem. Mogą oni skorzystać z największego na Dolnym Śląsku działu budowlanego, o powierzchni 3 500 mkw., oferującego produkty w ilościach projektowych. Ponadto klienci mają możliwość wjazdu również autem dostawczym na teren jego zewnętrznej części i zapakowania zakupów od razu do bagażnika. Dodatkowo, wsłuchując się w prośby klientów, w punkcie stolarskim podwrocławskiego gigamarketu zostały zamontowane dwie piły służące do cięcia różnego rodzaju płyt oraz podcinania skrzydeł drzwiowych, co daje możliwość szybszej i sprawniejszej obsługi. 
Leroy Merlin, jako odpowiedzialny pracodawca, stworzył w Mirkowie nowe miejsca pracy. Dzisiaj ekipę gigamarketu stanowi 200 osób, z których większość pochodzi z gminy Długołęka oraz Oleśnicy. Pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę, służbowy smartfon z dostępem do internetu i aplikacji wspierających sprzedaż (również do użytku prywatnego po godzinach pracy), pakiet socjalny, udział w zyskach firmy, możliwość przystąpienia do akcjonariatu pracowniczego, a także bogaty zestaw szkoleń. Każdy z pracowników sieci uczestniczy średnio w 30 godzinach szkoleń rocznie.
Ekipa nowego Leroy Merlin przygotowała dla lokalnej społeczności najlepszą ofertę na rynku, na którą składają się produkty o wysokiej jakości, a także szereg usług ułatwiających remont czy budowę domu. Pracownicy gigamarketu chętnie doradzą jeszcze na etapie projektowania oraz przyjmą do realizacji zamówienia specjalne. Dzięki odpowiednio przygotowanym stanowiskom zajmą się również m.in. wycinaniem otworów w blatach lub zlewozmywakach, a także przycinaniem i obszywaniem zasłon oraz wykładzin. Dla osób poszukujących inspiracji, ekipa Leroy Merlin Mirków przygotowała kilkadziesiąt aranżacji pomieszczeń. Doradcy klienta – projektanci pomogą stworzyć indywidualny projekt wymarzonego wnętrza.
REKLAMA
Sklepy Leroy Merlin są tworzone przez ludzi i dla ludzi. Aby móc lepiej dostosować ofertę dolnośląskiego gigamarketu, przeprowadzono szereg spotkań z mieszkańcami, co pozwoliło zrozumieć potrzeby lokalnej społeczności oraz dobrać odpowiedni asortyment. – Zależy nam na tym, aby okoliczni mieszkańcy, nasi klienci, czuli, że ten sklep jest dla nich, że mają wpływ na to, co się w nim dzieje. Chcemy być dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności, dlatego zaprosiliśmy grupę fachowców na spotkanie z dyrektorem i całym komitetem. Każda opiniana temat naszego sklepu jest na wagę złota – mówi Kamil Morawik, kierownik Działu Relacji z Klientami w Leroy Merlin Mirków. 
Od sierpnia 2016 r. Leroy Merlin jest oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Dyscyplina ta bliska jest również sercom pracowników gigamarketu w Mirkowie, o czym mogły przekonać się lokalne kluby piłkarskie. Od początku maja 2017 r. ekipa sklepu współpracuje z klubem WKS Wilczyce w gminie Długołęka. 
Z zespołem nowego gigamarketu mieszkańcy Mirkowa i okolic mieli już okazję spotkać się na lokalnych piknikach i wydarzeniach, których sieć była sponsorem – Dniach Gminy Oleśnica, XVI Dniach Gminy Długołęka czy Dożynkach Gminy Długołęka. Atrakcje przygotowane z tych okazji przez pracowników Leroy Merlin na długo zapadną w pamięć zwłaszcza najmłodszym, którzy wzięli udział w akcji "Dzieciaki Sadzeniaki". Mali ogrodnicy mogli wziąć w ręce łopatki i konewki, by spróbować swoich sił pod okiem naszych pracowników, a potem zabrać zasadzone przez siebie roślinki do domu. W 2018 roku najmłodsi z Mirkowa i okolic ponownie będą mogli uczestniczyć w kolejnych odsłonach "Dzieciaków Sadzeniaków" – tym razem już na terenie nowo otwartego obiektu. 
Gigamarket otwarty jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-21:00, a w niedzielę 9:00-20:00. Swoim klientom gigamarket oferuje także możliwość skorzystania z usługi Click&Collect polegającej na wcześniejszej rezerwacji towaru za pośrednictwem strony internetowej i odbioru przygotowanego zamówienia na miejscu lub finalizację całych zakupów on-line na stronie www.leroymerlin.pl i skorzystania z usługi dowozu do domu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA