PTB Nickel wybuduje biurowiec dla sieci Piotr i Paweł

PTB Nickel wybuduje biurowiec dla sieci Piotr i Paweł

Poznań
REKLAMA

W czerwcu br. firma budowlana PTB Nickel rozpoczęła realizację inwestycji dla sieci supermarketów Piotr i Paweł. Do końca września 2016 r. na zlecenie inwestora spółka wybuduje w Poznaniu nowoczesny biurowiec. Projekt nowego budynku o powierzchni całkowitej ponad 4 tys. m2 przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Dementi.

 

Firma PTB Nickel, specjalizująca się m.in. w realizacji nowoczesnych obiektów biurowych, usługowych i magazynowych, po raz kolejny została generalnym wykonawcą inwestycji sieci sklepów Piotr i Paweł. Na poznańskich Podolanach spółka wybuduje nowy biurowiec o pow. użytkowej blisko 2,5 tys. m2. W zlokalizowanym przy ul. Druskienickiej 12, czterokondygnacyjnym budynku poza przestrzeniami biurowymi powstanie recepcja, pomieszczenia techniczne, pomieszczenia pomocnicze, w tym m.in. aneksy kuchenne, sanitariaty i garderoby, a na drugim piętrze sale konferencyjne. Bryłę obiektu stanowi prostopadłościan o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji, które zaprojektowano jako wypukłe pilastry z paneli aluminiowych w kolorze kremowym. Na działce o pow. ponad 6,6 tys. m2 poza budynkiem biurowo-usługowym PTB Nickel wybuduje także całą infrastrukturę techniczną: drogi dojazdowe, chodniki, ponad 100 naziemnych miejsc postojowych, stację transformatorową, wewnętrzne sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Projekt nowego biurowca przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Dementi.

REKLAMA

 

Piotr i Paweł to jedna z najszybciej rozwijających się polskich sieci supermarketów. W 119 sklepach w 60 miastach w całym kraju oferuje obecnie asortyment sięgający 15 000 pozycji. Obroty sieci za rok finansowy 2014 wyniosły ponad 2 mld zł. Bardzo się cieszymy, iż możemy współpracować z tak uznaną na rynku marką. Nowy biurowiec firmy, kolejny etap jej prężnego rozwoju, oddamy zgodnie z umową z inwestorem do końca III kwartału przyszłego roku mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – W ostatnich latach z sukcesem zrealizowaliśmy szereg podobnych inwestycji, w tym m.in. nową siedzibę firmy Matex, poznański Inkubator Biznes i Nauka czy biurowce parków technologicznych YouNick, Eureka i Inea Park. Jesienią tego roku oddamy kolejny obiekt tego typu, budowany na zlecenie producenta i eksportera jaj, firmy Amigo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA