PTB Nickel wybuduje w Poznaniu Inkubator Biznes i Nauka

PTB Nickel wybuduje w Poznaniu Inkubator Biznes i Nauka

Poznań
REKLAMA

Do końca I kwartału 2014 roku PTB Nickel wybuduje w Poznaniu kolejny wysoce zaawansowany technologicznie obiekt biurowy. Przy ul. Obornickiej 330 powstanie Inkubator Biznes i Nauka – nowoczesny biurowiec o powierzchni ponad 2100 m2, który zapewni innowacyjną i ekologiczną infrastrukturę dla firm działających na styku nauki i biznesu.

 

Firma budowlana PTB Nickel rozpoczęła kolejną w swoim portfolio realizację zaawansowanej technologicznie inwestycji. W Poznaniu przy ulicy Obornickiej 330 spółka wybuduje nowoczesny obiekt biurowy – Inkubator Biznes i Nauka. Biurowiec, którego inwestorem jest spółka Biznes i Nauka, przeznaczony będzie dla przedsiębiorstw działających na styku nauki i biznesu, przede wszystkim w takich obszarach jak innowacje w marketingu i sprzedaży, a także nowe technologie informacyjne.

 

Jako generalny wykonawca Inkubatora Biznes i Nauka odpowiadamy za stworzenie projektu wykonawczego oraz kompleksową realizację całej inwestycji. To kolejny, po m.in. Nickel Technology Park Poznań, Eureka Technology Park, Nickel BioCentrum czy Inea Park, zaawansowany technologicznie obiekt, który mamy przyjemność budować – mówi Michał Nickel, prezes PTB NickelBudowa Inkubatora ruszyła w czerwcu br. Gotowy budynek przekażemy do użytkowania w pierwszym kwartale 2014 r.

 

Na działce o powierzchni ponad 2300 m2 PTB Nickel wybuduje przyjazny środowisku 2-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A. Oprócz 45 biur z ok. 120 stanowiskami pracy, w obiekcie zostaną zlokalizowane specjalistyczne laboratoria: Laboratorium Badań nad Użytecznością, Doświadczeniami Użytkowników i Dostępności (LabUx) oraz Laboratorium Badań Technologiami Multimedialnych wraz z Pracownią Inteligentnych Technologii Codzienności. Łączna powierzchnia Inkubatora Biznes i Nauka, w którym do dyspozycji najemców znajdą się m.in. sale konferencyjne i szkoleniowe, recepcja, serwerownia, kuchnia, zaplecze biurowe oraz pomieszczenia gospodarcze, wyniesie ponad 2100 m2. Pod biurowcem powstanie dodatkowo podziemny parking na ok. 40 samochodów. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

 

Naszą inwestycję postanowiliśmy realizować z firmą PTB Nickel przede wszystkim ze względu na jej doświadczenie przy budowie obiektów zaawansowanych technologicznie – twierdzi Adam Szyszka, prezes spółki Biznes i Nauka, a jednocześnie profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. – Inkubator Biznes i Nauka będzie budynkiem spełniającym wymogi klasy A, a jego główną cechą dla osoby poruszającej się wewnątrz ma być intuicyjność. Projektując nasz biurowiec poszukiwaliśmy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które podczas eksploatacji obiektu zapewnią nam jak najniższe zużycie energii elektrycznej oraz jak najbardziej efektywną gospodarkę zasobami naturalnymi i odpadami.

 

Ideą Inkubatora jest stworzenie w jednym miejscy możliwości funkcjonowania wielu młodych firm, często zakładanych przez studentów i absolwentów poznańskich uczelni, a także stworzenie właściwego otoczenia do ich dynamicznego rozwoju. Inkubator, oprócz dostarczenia nowoczesnej, ekologicznej i innowacyjnej infrastruktury, ma bowiem zapewniać również kompleksowe wsparcie merytoryczne ze strony sieci współpracujących podmiotów, m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Logistyki, a także firm oferujących usługi księgowe, doradztwo finansowe, prawne, usługi informatycznych oraz marketingowe. Z Inkubatorem blisko współpracuje również fundusz inwestycyjny LMS Invest, który dostarcza kapitału dla nowo zakładanych innowacyjnych przedsięwzięć.

 

Projekt Inkubator Biznesu i Nauki jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA