[Poznań] PTB Nickel rozpoczął budowę drugiego etapu Osiedla Botaniczna

[Poznań] PTB Nickel rozpoczął budowę drugiego etapu Osiedla Botaniczna

REKLAMA
Drugi etap Osiedla Botaniczna to kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana w Poznaniu przez PTB Nickel. W połowie kwietnia br. spółka została generalnym wykonawcą najnowszego projektu firmy Nickel Development. Do lipca 2018 r. na poznańskich Ogrodach wybuduje 4 budynki mieszkalno-usługowe o łącznej powierzchni użytkowej blisko 13 tys. m2, ponad 280 miejsc postojowych oraz pełną infrastrukturę zewnętrzną.
Powstające od 2014 r. Osiedle Botaniczna to zaplanowana na kilka lat inwestycja mieszkaniowa spółki Nickel Development. Jeden z najciekawszych projektów deweloperskich w Poznaniu został przygotowany przez uznaną Pracownię Architektoniczną Insomia. W pierwszym, trwającym blisko 2 lata etapie, zaledwie 4 km od ścisłego centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, wybudowano dwa połączone ze sobą budynki z łącznie 175 mieszkaniami. Drugi etap inwestycji, za realizację którego ponownie odpowiada PTB Nickel, zakłada powstanie 4 obiektów mieszkalno-usługowych o powierzchni zabudowy ponad 3 tys. m2 wraz z podziemnymi halami garażowymi oraz pełną infrastrukturą zewnętrzną.
Drugi etap Osiedla Botaniczna to kolejna z ponad 20 inwestycji mieszkaniowych w portfolio naszej spółki. Na zlecenie inwestora w ciągu 27 miesięcy wybudujemy 12-kondygnacyjny wieżowiec oraz trzy 5-kondygnacyjne bloki o nietuzinkowej, bardzo odważnej architekturze, w tym jeden Dom Apartamentowy z lokalami o podwyższonym standardzie. We wszystkich budynkach oddamy do użytkowania łącznie 223 mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 33 do 80 m2 – wyjaśnia Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – Nowo powstające osiedle z pewnością wyróżnia się na tle podobnych realizacji w Polsce. Projekt architektoniczny przewiduje m.in. niesymetryczne bryły budynków, z których dwa zostaną pokryte nowatorskimi elewacjami o zróżnicowanej formie, nietypowe ukształtowania terenu oraz kreatywne przestrzenie wspólne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podział osiedla na dwie strefy. Publiczną, dostępną dla samochodów, z usługami i miejscami parkingowymi, oraz drugą o charakterze półprywatnym, z dostępnym tylko dla pieszych i rowerzystów placem zabaw, terenami spacerowymi i rekreacyjnymi.
W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel odpowiada również za wykonanie całej infrastruktury technicznej, w tym budowę zbiorników retencyjnych, oraz za zagospodarowanie terenów zielonych o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Spółka wybuduje także ponad 2 tys. m2 dróg dojazdowych, podjazdów oraz miejsc parkingowych. Większość z ponad 280 miejsc postojowych przewidzianych w projekcie zostanie zlokalizowana w jedno- i dwupoziomowych podziemnych halach garażowych. W strefie półprywatnej, na dziedzińcu wewnętrznym osiedla, powstanie natomiast plac zabaw oraz ciągi piesze i rowerowe. Ceny mieszkań w nowo powstającej inwestycji Nickel Development zaczynają się od 6500 zł/m2. Sprzedaż już się rozpoczęła, a zainteresowane osoby mogą poznać szczegóły oferty w biurze sprzedaży dewelopera przy ul. Piątkowskiej 110 w Poznaniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...