Zawisła wiecha na Dworze Marcelin II w Poznaniu

Zawisła wiecha na Dworze Marcelin II w Poznaniu

Poznań
REKLAMA

W Poznaniu, 5 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na kompleksie apartamentów Dwór Marcelin II. Najnowsza inwestycja spółki SAP-PROPERTY zostanie oddana do użytkowania pod koniec sierpnia 2013 r. Po jej zakończeniu poznańska dzielnica Grunwald wzbogaci się o dwie luksusowe wille miejskie. W obu budynkach powstaną 24 wysokiej klasy apartamenty wraz z podziemną halą garażową, zielonym patio oraz nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PTB Nickel.

 

W środę, 5 czerwca br. przedstawiciele inwestora, firmy SAP-PROPERTY oraz generalnego wykonawcy, spółki PTB Nickel zawiesili wiechę na budowanym w Poznaniu zespole willi miejskich Dwór Marcelin II. Inwestycja realizowana w prestiżowej dzielnicy Stary Grunwald sąsiaduje z wybudowanym w 2010 roku budynkiem mieszkalno-apartamentowym Dwór Marcelin I. Do końca sierpnia 2013 r. na działce o powierzchni ponad 2 tys. m2 przy ul. Lubeckiego powstaną dwie bliźniacze wille miejskie o stylowej architekturze, idealnie wkomponowane w okoliczną zabudowę. W każdym z 3-kondygnacyjnych budynków zaplanowano 12 luksusowych mieszkań. W obu obiektach znajdą się windy obsługujące wszystkie piętra, a we wspólnej hali garażowej aż 36 miejsc postojowych, w tym 6 dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

W jednej z najładniejszych i najspokojniejszych dzielnic Poznania budujemy wyjątkowe apartamenty, otoczone zielonym patio, z drewnianymi tarasami i przydomowymi ogródkami – mówi Marcin Witkowski, dyrektor regionalny SAP-PROPERTY. – Nasza inwestycja to doskonały wybór dla tych, którzy lubią ciszę i spokój, ale nie chcą rezygnować z uroków wielkomiejskiego życia. W jej pobliżu znajduje się pełna infrastruktura handlowo-usługowa, przedszkole i szkoły wszystkich stopni, a do ścisłego centrum Poznania można szybko dojechać autobusem lub tramwajem.

 

REKLAMA

W kompleksie Dwór Marcelin II zaprojektowano dwa typy mieszkań: 2-pokojowe o powierzchni 56 m2 oraz 3-pokojowe o powierzchni 80 m2. Mieszkania na parterze i pierwszym piętrze mają 2,9 m wysokości, natomiast te na drugim piętrze ponad 3 m wysokości. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w drewniane okna z roletami aluminiowymi, dębowe parapety, antywłamaniowe drzwi oraz balkony lub tarasy, wykończone egzotycznym drewnem tarasowym. W kondygnacji podziemnej obu budynków znajdą się także wózkarnie oraz komórki lokatorskie. Cena metra kwadratowego mieszkań kształtuje się na poziomie 6850 zł brutto.

 

Dwór Marcelin II to już druga inwestycja mieszkaniowa, którą realizujemy dla firmy SAP-PROPERTY – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – W obu przypadkach inwestor przykłada szczególną uwagę do funkcjonalności powstających obiektów oraz do proekologicznych rozwiązań i technologii. Oba budynki Dworu Marcelin II będą wyposażone w logotermy – specjalny system oszczędzający energię cieplną. Nowo powstający kompleks zostanie zintegrowany wspólnym terenem zielonym i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Po siedmiu latach borykania się z przeszkodami w urzędach, sądach i z sąsiadami z nieskrywaną satysfakcją mogę powiedzieć, że kończy się budowa drugiego etapu Dworu Marcelin – mówi Mieczysław Jaśkowski, prezes SAP-PROPERTY. – Na willach, których powstanie przyczyni się do uporządkowania tego kameralnego zakątka miasta, zawisła wreszcie wiecha. Mam nadzieję, że efekt końcowy przekona nawet wcześniejszych oponentów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA