Centrum handlowe King Cross Marcelin w Poznaniu sprzedane

Centrum handlowe King Cross Marcelin w Poznaniu sprzedane

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
EPP, notowany na giełdzie w Johannesburgu wiodący właściciel obiektów handlowych w Polsce, sfinalizował zakup centrum handlowego King Cross Marcelin w Poznaniu. W transakcji o wartości 91,1 miliona euro EPP doradzali eksperci firmy doradczej JLL.
King Cross Marcelin to 19 i jednocześnie pierwsza poznańska nieruchomość w polskim portfolio EPP. Na wszystkich etapach procesu zakupu, od analizy due diligence po samą finalizację transakcji, firma była reprezentowana przez zespół JLL. 
Wybierając partnerów biznesowych, bazujemy na naszym doświadczeniu i wiedzy o nieruchomościach. King Cross Marcelin to niezwykle ważna dla nas transakcja. Ten zakup to nie tylko pierwsza akwizycja EPP w Poznaniu, ale również kolejny istotny krok w realizacji naszej długoterminowej strategii stania się dominującym właścicielem nieruchomości handlowych na najbardziej kluczowych rynkach w Polsce. Dlatego postawiliśmy na współpracę ze sprawdzonym i godnym zaufania partnerem, takim jak JLL – komentuje Hadley Dean, prezes zarządu EPP. 
REKLAMA
Centrum King Cross Marcelin oferuje 45 353 mkw. powierzchni najmu, którą zajmują tak znani najemcy, jak Auchan, Media Markt, H&M, Reserved, New Yorker, Intersport, House, Mohito, CCC, Empik czy McDonald’s. Wynajęty niemal w całości obiekt jest niezwykle popularną destynacją zakupową – w odległości 15 minut jazdy samochodem od galerii mieszka ponad 202 000 osób. 
Zakup King Cross Marcelin potwierdza niesłabnące zainteresowanie inwestorów dobrze działającymi obiektami o ustabilizowanej pozycji rynkowej, zlokalizowanymi w głównych polskich aglomeracjach. Transakcja jest również kolejnym dowodem na dobrą kondycję rynku handlowego w Polsce. Jak wynika z naszych danych, na koniec lipca całkowita wartość transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych wyniosła ponad 2 mld euro, a na koniec tego roku łączna wartość umów kupna/sprzedaży może przekroczyć 3 mld euro – komentuje Adam Kiernicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych, JLL.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA