North Coast zostaje na dłużej w MLP Pruszków I

North Coast zostaje na dłużej w MLP Pruszków I

mazowieckie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dystrybutor produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch, przedłużył umowę najmu blisko 3,9 tys. mkw. powierzchni w parku MLP Pruszków I, należącym do MLP Group.
Firma North Coast podpisała umowę z MLP Group dotyczącą przedłużenia najmu blisko 3,9 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków I. W ramach tej powierzchni 3,5 tys. mkw. spółka wykorzystuje na cele magazynowe, a pozostałe 0,4 tys. mkw. na biura i pomieszczenia socjalne. Mieści się tam główna siedziba spółki oraz centralny magazyn. North Coast jest klientem MLP Group od 2002 roku.
North Coast specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących przede wszystkim z Włoch. Firma posiada główny magazyn w Pruszkowie, a także filie w Krakowie oraz w okolicach Wrocławia, Gdańska i Poznania. North Coast poprzez spółkę zależną Latteria Tinis zajmuje się także produkcją serów, głownie mozzarelii. Oferta spółki skierowana jest do konsumentów ceniących sobie przede wszystkim jakość. W chwili obecnej firma sprowadza do Polski produkty wytwarzane przez czołowych producentów markowych wyrobów spożywczych. W przypadku większości z nich, posiada prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim. W portfelu produktów North Coast można znaleźć między innymi: makarony i sosy AGNESI, włoskie potrawy z ryżu RISO GALLO, sery NUOVA CASTELLI, kawę KIMBO, wytwarzane z pomidorów włoskie produkty marki CIRIO, oliwę z oliwek CARAPELLI oraz SALVADORI, świeże makarony RANA, francuskie produkty owocowa rapsodia ST. DALFOUR oraz szeroki wybór win. Głównym akcjonariuszem North Coast S.A. jest Nuova Castelli S.p.A., wiodący producent włoskich serów twardych D.O.P takich jak Parmigiano Reggiano, Grana Padano czy Pecorino Romano i wysokogatunkowych serów miękkich – mozzarelli, ricotty, gorgonzoli. Nuova Castelli to lider w sprzedaży na eksport włoskich specjałów.
REKLAMA
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowana większość naszych najemców, w tym także North Coast, systematycznie przedłuża umowy i pozostaje z nami na dłużej. Potwierdza to, że nasza oferta jest bardzo atrakcyjna, a jednocześnie konkurencyjna na rynku” – podkreślił Radosław T. Krochta, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.
MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Docelowa powierzchnia magazynowo-produkcyjna wynosi 167 tys. mkw., znajdujących się na terenie 43 hektarów. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 do 18 tys. mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA