Kler zatrudni 150 pracowników w nowej fabryce mebli w Nysie

Kler zatrudni 150 pracowników w nowej fabryce mebli w Nysie

opolskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma Kler, znany polski producent mebli z Dobrodzienia chce zatrudnić w Nysie 150 pracowników. Kler jest pierwszą firmą na terenie dawnej nyskiej Fabryki Samochodów Dostawczych, która oficjalnie ruszyła z produkcją.
Firma Kler rozpoczęła działalność na terenie byłej Fabryki Samochodów Osobowych w Nysie. To pierwsze przedsiębiorstwo, które oficjalnie uruchomiło produkcję na kupionym przez gminę niespełna rok temu terenie inwestycyjnym. Producent mebli z Dobrodzienia w wydzierżawionej od gminy hali zatrudnił kilkadziesiąt osób, głównie na stanowiskach fizycznych.
Na razie w nowej fabryce pracują 44 osoby: 32 szwaczki, 10 tapicerów i 2 kontrolerów jakości.
Nowe miejsca pracy powstaną jednak bardzo szybko, bo zakład chce jak najszybciej poszerzyć swoją produkcję. Na początku jesieni ma ruszyć druga zmiana. Wtedy stan załogi się podwoi. 
REKLAMA

Przyszłościowe plany Klera

Kler chce się dalej rozwijać w Nysie i ma ambitne plany. Przed inwestorem budowa całkiem nowej hali produkcyjnej. 
Kiedy ruszy w niej produkcja, Kler planuje zatrudniać w Nysie około 150 osób. Rozbudowa zakładu w Nysie ma ruszyć w przyszłym roku. 

Obszar byłej Fabryki Samochodów Dostawczych w Nysie (producent słynnych "Nysek", a później Polonezów Truck) to prawie 21 hektarów terenów przemysłowych, które gmina Nysa kupiła za niespełna 22 mln zł, które pozyskała z emisji obligacji, które gmina ma spłacać przez 15 lat.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA