Lublin:  Turck wybuduje pierwszą fabrykę w Polsce

Lublin: Turck wybuduje pierwszą fabrykę w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA
Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi pierwszy zakład produkcyjny w Polsce o powierzchni 6500 mkw. W MLP Lublin przy montażu kabli pracę znajdzie ok. 220 osób. Agencja CBRE odpowiadała za doradztwo zakresie lokalizacji fabryki oraz negocjacji warunków umowy najmu.
Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Polsce przez Turck to efekt konsekwentnie prowadzonej strategii rozwoju, która opiera się na zacieśnieniu współpracy regionalnej oraz międzynarodowej wymianie doświadczeń z zakresu kompletnych rozwiązań.
– Zdecydowaliśmy się na Polskę ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry, dobrą infrastrukturę oraz bliskość do naszych zakładów produkcyjnych w Niemczech – mówi Olaf Walter, Vice President Global Purchasing, Werner Turck GmbH & Co. KG.
Nowy zakład produkcyjny Turck będzie zlokalizowany w centrum logistycznym MLP Lublin. Zdecydowana większość dostępnego wolnostojącego budynku (5700 mkw.) będzie przeznaczona pod produkcję i magazyn, a pozostała część powierzchni (800 mkw.) pod biura. W fabryce, która zostanie uruchomiona w czerwcu 2019 roku, docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób.
– Południowo-wschodnia Polska jest coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Naszą odpowiedzią jest rozwijany park logistyczny, który docelowo dostarczy łącznie 45 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na magazyny oraz dedykowanej pod lekką produkcję. Wszystkie powierzchnie dostosowujemy pod indywidualne potrzeby najemców. MLP Lublin jest doskonale zlokalizowany w centrum miasta przy drogach ekspresowych będących częścią obwodnicy Lublina – mówi Agnieszka Góźdź, Director of Sales w MLP Group S.A.
REKLAMA
Wyłącznym doradcą Turck w transakcji najmu było CBRE. Agencja odpowiadała za wsparcie w zakresie decyzji o wyborze lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego oraz w procesie negocjacji warunków umowy najmu, zarówno w aspekcie komercyjnym jak i technicznym.
– Realizując projekt Turck odnieśliśmy przynajmniej dwa sukcesy. Po pierwsze – w skali mikro. Na podstawie szczegółowej analizy wielu lokalizacji w Polsce, udało nam się znaleźć najlepszą pod kątem zgodności z wymaganiami klienta. Po drugie – w skali makro. Turck poprzez realizowany projekt nie tylko rozszerzy własną działalność produkcyjną, ale również przyczyni się do rozwoju gospodarczego Lublina i okolic, bo nowa fabryka to nowe miejsca pracy. Cieszymy się, że mamy w tym udział – mówi Beata Hryniewska, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w CBRE.

O inwestorze:

Turck jest jednym z liderów w automatyce przemysłowej. Ta rodzinna firma zatrudnia obecnie ponad 4 800 pracowników w ponad 30 placówkach swoich oraz partnerów, działających na terenach 60 państw. Jako specjaliści w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID, Turck oferuje rozwiązania automatyzacji produkcji oraz automatyzacji procesu. Dzięki swoim rozwiązaniom teleinformatycznym znajdują się wśród pionierów Przemysłu 4.0 oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT).
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA