Urządzenia Schindler w Tarasach Zamkowych niebawem przewiozą pierwszych pasażerów – do otwarcia pozostał już tylko tydzień

Urządzenia Schindler w Tarasach Zamkowych niebawem przewiozą pierwszych pasażerów – do otwarcia pozostał już tylko tydzień

Lublin
REKLAMA

Już 4 marca nastąpi otwarcie Tarasów Zamkowych, najnowszej inwestycji handlowej w Lublinie. W nowoczesnym obiekcie zaprojektowanym i wybudowanym według najwyższych standardów zamontowano 34 urządzenia mobilne marki Schindler, zapewniające komfortowy transport klientów.

 

Do otwarcia centrum handlowego został tydzień, a Tarasy Zamkowe już kuszą mieszkańców stolicy Lubelszczyzny. Na 38 tys. mkw. przestrzeni handlowej znajdzie się 150 sklepów i punktów usługowych. Wśród nich pojawią się marki dotychczas nieobecne na mapie handlowej miasta – m.in. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho czy Swarovski.

REKLAMA


Zlokalizowana tuż przy Zamku Lubelskim, kilka minut od serca Starego Miasta, galeria doskonale komponuje się z otoczeniem dzięki niekonwencjonalnej aranżacji dachu. Blisko 17 tys. mkw. zajmie strefa zieleni, podzielona na dwie części. Na pierwszej, otwartej dla wszystkich, liczącej ponad 5 tys. mkw. znalazły się różnego rodzaju trawy, drzewa na skarpach, poprzecinane alejkami spacerowymi. Wokół strefy dla spacerowiczów zaprojektowano ponad 10 tys. mkw trawników. Wykorzystanie żywej zieleni w projekcie odzwierciedla założenia inwestora. Budynek został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Tarasy Zamkowe to pierwsze polskie centrum handlowe, które uzyskało prestiżowy certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej. Inwestor zadbał, aby każdy element galerii został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Aby uzyskać takie wyróżnienie, nie tylko budynek, ale także jego wyposażenie i elementy wykończeniowe musiały spełnić najwyższe standardy. Podlega im między innymi komunikacja wewnątrz budynku, której organizację zapewnią produkty marki Schindler. W galerii znalazły się 34 urządzenia marki Schindler – 5 dźwigów osobowych S2400, 16 biegów schodów ruchomych S9300 oraz 4 biegi ruchomych chodników S9500. Windy osobowe zostały wyposażone w przeszklone drzwi kabinowe i przystankowe, idealnie wpasowujące się w klimat wnętrza galerii. Schody i chodniki ruchome mają zainstalowany system oszczędzania energii, co oznacza, że gdy nie będzie na nich pasażerów urządzenie przełączy się na pracę w tryb ruchu pełzającego, a następnie po pewnym czasie całkowicie zatrzyma. Kiedy zaś pojawią się pasażerowie urządzenie automatycznie wystartuje i powróci do prędkości nominalnej. Transportowi towarów będzie zaś służyć 9 niezawodnych dźwigów S2600.


Tarasy Zamkowe nie są pierwszą inwestycją komercyjną w Lublinie, w której znalazły się urządzenia mobilne firmy Schindler. W otwartym w zeszłym roku centrum handlowym Atrium Felicity Schindler Polska zamontowała nowoczesne i zaawansowane technologicznie windy, chodniki i schody ruchome. Na terenie obiektu działa w sumie dziesięć dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta.


Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Warto zauważyć, że Atrium Felicity było największym nowo wybudowanym centrum handlowym w 2014 r. a sam Lublin największym miastem, w którym powstała nowa galeria.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA