Wirthwein Polska uruchamia nową fabrykę w Łodzi. Będą nowe miejsca pracyźródło: Wirthwein Polska

Wirthwein Polska uruchamia nową fabrykę w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Łodzi. Producent podzespołów dla branż AGD, motoryzacyjnej i sanitarnej, firma Wirthwein Polska (należący do niemieckiej grupy Wirthwein), poinformowała o swoich planach uruchomienia nowej fabryki w tym mieście. Inwestor ten posiada już jedną fabrykę w Łodzi, w której aktualnie zatrudnia ponad 400 osób.
W nowej fabryce pracę znajdzie kolejne 100 osób. Zostanie ulokowana w parku przemysłowym MLP Łódź, w którym spółka wynajmie łącznie ok. 6 tys. m kw. powierzchni pod produkcję. Zakład będzie się znajdował w południowo-wschodniej części miasta, w pobliżu swojej aktualnej siedziby i fabryki siedziby oraz autostrady A1.
– Planujemy zwiększenie zatrudnienia o około 100 osób w przeciągu 2-3 lat od uruchomienia fabryki, ustalonego na drugi kwartał 2022 roku. Przy współpracy z MLP Group intensywnie pracujemy nad optymalizacją przestrzeni produkcyjnej i biurowej. Rozpoczęliśmy już poszukiwanie nowych pracowników. W pierwszej kolejności będziemy rekrutowali specjalistów od wtrysku - technologów i ustawiaczy, utrzymania ruchu - mechaników, elektryków, narzędziowców i automatyków, inżynierów jakości oraz operatorów i logistyków – powiedział dyrektor zakładu Wirthwein Janusz Krzyżowski.
REKLAMA
Park przemysłowy MLP Łódź powstaje na działce o powierzchni 16,5 ha i docelowo zaoferuje najemcom 71 tys. mkw. powierzchni pod produkcję i magazynowanie. Firma Wirthwein Polska zagwarantowała sobie w tym parku możliwość dalszej rozbudowy.
Grupa Wirthwein składa się z 22 spółek na całym świecie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, USA i Turcji, zatrudniających około 3 500 pracowników. Firma działa w branżach: motoryzacyjnej, kolejowej, elektrycznej, AGD, techniki medycznej i wyposażenia wnętrz.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
anty_wahrszawa(gość)
niech w warszawie otwieraja fabryki, dlaczego lodz i inne miasta maja byc miastami roboli a warszawa miastem wszystkiego? Wszystkie "glowne siedziby", ministerstwa, urzedy, zarzady, wielkie inwestycje infrastrukturalne, drogowe, kolejowe, itp. itd. wszystko to jest ulokowane w jednej warszawie. Jakby w polsce nie bylo innych miast. Upodobniamy sie do bialorusi i rosji a daleko nam np. do niemiec czy stanow gdzie stolica posiada jedynie reprezentatywna role.
REKLAMA