Największy producent leków bez recepty w Polsce uruchamia nową fabrykę we Wrocławiuźródło: Materiały inwestora

Największy producent leków bez recepty w Polsce uruchamia nową fabrykę we Wrocławiu

https://img.investmap.pl/user/3/35_%s.jpg
Orzech
REKLAMA
Największy producentów leków bez recepty w Polsce, firma US Pharmacia zdecydowała się na uruchomienie drugiego zakładu produkcyjnego w stolicy Dolnego Śląska. Docelowo cała produkcja z obu wrocławskich fabryk tego koncernu zostanie ulokowana w nowym obiekcie.
Pierwsza fabryka, która działa we Wrocławiu od ponad 20 lat znajduje się przy ul. Ziębickiej i dostarcza rynek ponad 100 mln opakowań leków rocznie. To we Wrocławiu wytwarzane są popularne leki takie jak Apap, Ibuprom, Gripex, Verdin, Stoperan, Xenna i Iskial. Aktualnie zatrudnia 400 pracowników.  US Pharmacia ze względu na ciągły wzrost produkcji zdecydowała się na zainwestowanie w nowy zakład produkcyjny we Wrocławiu. Fabryka zlokalizowana jest na Psim Polu, przy ul. Bierutowskiej 87

US Pharmacia jest polską firmą, która została założona w Stanach Zjednoczonych i należy do Grupy USP.
- W obecnej lokalizacji na ul. Ziębickiej mamy już niewielkie możliwości rozwoju. Zakład powstał ponad 20 lat temu przy ul. Ziębickiej. W tamtych czasach były to obrzeża Wrocławia, dzisiaj jesteśmy już bardzo blisko centrum miasta. Mając na uwadze zmieniające się otoczenie biznesowe, stale rosnące potrzeby konsumentów i stojące przed nami wyzwania, a także dbając o podnoszenie komfortu pracy naszych pracowników, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu produkcji. Znaleźliśmy idealne miejsce we Wrocławiu i dzięki temu będziemy nadal mogli rozwijać nasz biznes właśnie w tym regionie. Zakupiliśmy nowoczesny budynek przy ul. Bierutowskiej, który będziemy dostosowywać do potrzeb prowadzenia produkcji farmaceutycznej. Jest to projekt wieloetapowy i wieloletni – mówi Andrzej Kuchno, dyrektor Wytwórni US Pharmacia.
US Pharmacia prowadzi obecnie rekrutacje do działu Form Suchych, gdzie są produkowane leki, oraz do Działu Pakowania. W związku z uruchomieniem nowego zakładu produkcyjnego przy ul. Bierutowskiej w najbliższych latach planowane jest tam zwiększone zatrudnienie. Poszukiwani są m.in. pracownicy laboratoryjni, magazynowi oraz na stanowiska specjalistyczne.
- Szukamy osób, które są otwarte, pełne energii i chęci do pracy. Zatrudniamy kandydatów z bardzo różnorodnym doświadczeniem i wykształceniem. Doświadczenie w branży farmaceutycznej nie jest warunkiem koniecznym – mówi Michalina Gerlich z działu HR US Pharmacia.
Materiały inwestora
Aktualnie US Pharmacia jest w trakcie przygotowania infrastruktury technicznej i produkcyjnej nowego zakładu przy ul. Bierutowskiej. Firma musi uzyskać też zezwolenie na wytwarzanie i certyfikat GMP. Firma prognozuje, że pierwsze produkty z nowej wytwórni pojawią się na rynku za około dwa lata, a przeniesienie całej produkcji ze starej fabryki mieszczącej się przy ul. Ziębickiej do nowego zakładu przy ul. Bierutowskiej zajmie około czterech lat. Zakład będzie przenoszony razem z obecnymi pracownikami, ale na kolejnych etapach będą też zatrudniane nowe osoby.
- Zakupiliśmy duży teren z nowoczesnym budynkiem produkcyjno-biurowym, który będziemy dostosowywać do potrzeb prowadzenia produkcji farmaceutycznej. Jest to projekt wieloetapowy i wieloletni, zakładający dostosowanie budynku do celów produkcji farmaceutycznej i etapowe przenoszenie naszej działalności. Ta inwestycja daje nam możliwość rozwinięcia także nowych technologii produkcji. Będziemy mogli dobrze zaplanować proces i przestrzenie produkcyjne, kontrolne, biurowe i socjalne – mówi Andrzej Kuchno, dyrektor Wytwórni US Pharmacia.
Wytwórnia leków US Pharmacia znajdująca się przy ul. Ziębickiej we Wrocławiu posiada certyfikat jakości GMP i jest kluczowym dostawcą leków dla całej Grupy USP. Produkty lecznicze oraz konfekcjonowane suplementy diety trafiają na rynek za pośrednictwem znajdującej się w Nowej Wsi Wrocławskiej hurtowni. 
Firma powstała w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Voitka Napiórkowskiego i szybko stała się liderem na polskim rynku leków dostępnych bez recepty. Obecnie zatrudnia łącznie ponad 900 osób, a jej biura zlokalizowane są w Warszawie, na Litwie, Ukrainie, w Bułgarii i Stanach Zjednoczonych oraz od 1997 r. - we Wrocławiu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Ogłoszono przetarg na projekt trasy tramwajowo-autobusowej na Swojczyce [WIZUALIZACJE]
Kolejny krok ku budowie nowej trasy tramwajowej w stolicy Dolnego Śląska. W poniedziałek, 1 marca sp...
Pięć firm zainteresowanych jest opracowaniem dokumentacji dla budowy i rozbudowy autostrady A4 od Krzyżowej do Legnicy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otwarła we wtorek, 2 marca oferty w przetargu...
Trwają prace przy budowie tunelu na trasie S3, na odcinku Bolków - Kamienna Góra [FILM + ZDJĘCIA]
Ponad 200 m nawy wschodniej i prawie 170 m nawy zachodniej wydrążono w portalu południowym tunelu TS...
Warszawa: Co dalej z budową 170 metrowego wieżowca Roma Tower? [WIZUALIZACJE]
BBI Development wspólnie z Archidiecezją Warszawską z którą zawiązał spółkę celową PW do realizacji...
Kolejne miliony złotych na inwestycje w linię kolejową z Kłodzka do Wałbrzycha
Ponad 43 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na usprawnienie podróży i przewozów ład...
W Katowicach powstanie centrum inżynierskie niemieckiej Grupy BOS
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE S.A.) wydała kilkanaście dni temu kolejną decyzję...
Poznaliśmy oferty na prace projektowe dla A4 od Legnicy do Wrocławia oraz S5 od Sobótki do Bolkowa
Cztery firmy zainteresowane są opracowaniem dokumentacji dla budowy/rozbudowy A4 dla odcinka Legnica...
Amerykański GlobalLogic zatrudni docelowo we Wrocławiu tysiąc osób. Trwa budowa biurowca [ZDJĘCIA]
Będzie to najnowocześniejsze w Polsce biuro tej amerykańskiej firmy informatycznej. Powstaje na tere...
Warszawa: Na Targówku Fabrycznym powstanie nowy miejski park logistyczny Panattoni
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rusza z kolejną inwestycją w ramach l...
Kraków: Będzie nowy wykonawca przebudowy placu
W drugiej połowie marca miasto ogłosi przetarg na nowego wykonawcę przebudowy placu. Na budowie odby...