Wrocław: Fabryka leków USP Zdrowie zmienia siedzibę. Będą nowe miejsca pracy

Wrocław: Fabryka leków USP Zdrowie zmienia siedzibę. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Grupa USP Zdrowie, lider na rynku leków bez recepty w Polsce, sfinalizowała transakcję zakupu fabryki. Nowa lokalizacja znajduje się we Wrocławiu, przy ul. Bierutowskiej 87. W przeciągu kilku lat zostanie przeniesiona do niej produkcja leków.
W obecnej lokalizacji na ul. Ziębickiej firma ma już niewielkie możliwości rozwoju. Mając na uwadze zmieniające się otoczenie biznesowe, stale rosnące potrzeby konsumentów i stojące przed nami wyzwania, a także dbając o podnoszenie komfortu pracy naszych pracowników, podjęto decyzję o przeniesieniu produkcji.
– Znaleźliśmy idealne miejsce we Wrocławiu i dzięki temu będziemy nadal mogli rozwijać nasz biznes właśnie w tym regionie – mówi Andrzej Kuchno, dyrektor US Pharmacia.
REKLAMA

O inwestorze: 

US Pharmacia we Wrocławiu istnieje od 1997 roku i dostarcza na rynek ponad 100 mln opakowań rocznie. Wytwarzane są w niej suche postaci leków: tabletki oraz proszki, m.in. Apap, Ibuprom oraz Gripex; pakowane i pozyskiwane półprodukty, a także wykonywany jest monitoring jakościowy i zwalnianie produktów do obrotu. Wytwórnia posiada certyfikat GMP, zatrudnionych jest 363 pracowników.Dodatkowo kilkadziesiąt osób pracuje w centrum dystrybucyjnym USP Zdrowie znajdującym się w Nowej Wsi Wrocławskiej.USP Zdrowie jest firmą farmaceutyczną działającą na rynku produktów i leków bez recepty. Firma powstała w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Voitka Napiórkowskiego i szybko stała się liderem na polskim rynku leków dostępnych bez recepty. Obecnie zatrudnia ponad 800 osób. Posiada biura zlokalizowane w Warszawie, na Litwie, Ukrainie, w Bułgarii i Stanach Zjednoczonych oraz wytwórnię leków US Pharmacia we Wrocławiu, która dostarcza na rynek ponad 100 mln opakowań rocznie.W portfolio USP Zdrowie znajdują się znane marki, które od lat cieszą się zaufaniem konsumentów i farmaceutów, m.in. Ibuprom, Apap, Gripex, Vigor UP!, Verdin, Xenna, Stoperan i Artresan.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA